ŠKODA AUTO získá dodatečné výrobní kapacity v rámci koncernu VOLKSWAGEN

Společnost ŠKODA AUTO získá dodatečné výrobní kapacity v rámci výrobního svazku koncernu VOLKSWAGEN: přesunem výroby příští generace modelu SUPERB ze závodu v Kvasinách na Slovensko do Bratislavy uvolní ŠKODA AUTO v České republice kapacity, potřebné pro růstový plán značky.

škoda

Tyto kapacity budou v budoucnu využity pro navýšení objemu výroby oblíbených modelů SUV ŠKODA KODIAQ a KAROQ, jakož i pro další model značky ŠKODA. V této souvislosti bylo rozhodnuto vyrábět také příští generaci modelu ŠKODA KODIAQ i nadále v Kvasinách. ŠKODA AUTO navíc kromě vývoje další generace modelu SUPERB převzala nad rámec značky také vývoj nové generace vozů střední třídy náležejících do skupiny objemových značek koncernu VOLKSWAGEN. Koncern VOLKSWAGEN navíc pověřil českou automobilku řízením aktivit koncernu na důležitých růstových trzích: po Indii nyní převezme ŠKODA AUTO odpovědnost také za Rusko a region severní Afriky. Díky projektu INDIA 2.0 má společnost ŠKODA AUTO velké zkušenosti s rozvojem dynamických automobilových trhů.

Předseda představenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer vysvětluje: „Vítáme rozhodnutí týkající se plánování vytíženosti koncernových závodů. Ve společnosti ŠKODA AUTO získáme v České republice dodatečné kapacity, které jsou naléhavě potřebné pro náš růstový plán. Tím vytvoříme podmínky pro další expanzi naší značky při současném zachování vysoké ziskovosti. Považuji za důležitý signál, že značka ŠKODA v koncernu VOLKSWAGEN zároveň převezme ještě větší odpovědnost. Vedle regionu Indie budeme v budoucnu řídit také růstové trhy v Rusku a v regionu severní Afriky. Skutečnost, že vedení koncernu nám svěřilo tyto úkoly, zdůrazňuje velkou důvěru ve schopnosti zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO.“

Již delší dobu hledá společnost ŠKODA AUTO dodatečné výrobní kapacity. Přesunem výroby příští generace modelu SUPERB z Kvasin do Bratislavy od roku 2023 získá ŠKODA AUTO možnost dalšího růstu. Přesun vychází z takzvaného „plánování vytíženosti závodů“. V tomto dokumentu se na úrovni koncernu stanovuje, ve kterém závodě se budou vyrábět které modely. Vedle přesunu výroby modelu SUPERB do Bratislavy je v něm také stanoveno, že výroba vysoce ziskové vlajkové lodi segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a jejího následníka zůstane v dlouhodobém horizontu v Kvasinách.

V současnosti vyrábí společnost ŠKODA AUTO ve svém závodě v Kvasinách vedle špičkového modelu SUPERB a plug-in hybridní verze SUPERB iV také modelové řady segmentu SUV ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ. Kapacity, které se brzy uvolní, společnosti umožní zvýšit výrobu těchto modelů SUV, po nichž je velká poptávka, a navíc umožní v Kvasinách vyrábět další model značky ŠKODA. K tomu je třeba zdůraznit, že zákazníci díky celkově rozšířeným výrobním kapacitám získají výhodu v podobě kratších dodacích lhůt.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda