ŠKODA OCTAVIA vítězí ve čtenářské anketě „Best Cars 2022“

škoda auto

Výjimečný úspěch pro model ŠKODA OCTAVIA: Nejnovější vítězství bestselleru české automobilky je zároveň i desátou výhrou v proslulé čtenářské anketě „Best Cars“ organizované německým automobilovým magazínem „auto motor und sport“. Ve 46. ročníku této ankety odevzdalo své hlasy více než 100 000 čtenářů a online uživatelů, kteří opět zvolili model OCTAVIA jako nejlepší v kompaktní třídě importovaných vozů. Do ankety „Best Cars 2022“ bylo zařazeno 386 vozidel ve dvanácti kategoriích.

Octavia

Čtvrtá generace nejprodávanějšího modelu ŠKODA po úspěchu v roce 2021 znovu ovládla žebříček hodnocení v kompaktní třídě importovaných vozů roku 2022. ŠKODA OCTAVIA a další model z rodiny koncernu Volkswagen obdržely shodně 12,2 procent hlasů od více než 100 000 čtenářů a online uživatelů magazínu „auto motor und sport“ a sdílejí tak své vítězství nad 26 soupeři. Tento úspěch je zároveň desátým vítězstvím modelu OCTAVIA v anketě „Best Cars“: devětkrát byla OCTAVIA nejlepším importovaným modelem v kompaktní třídě a jednou nejlepším importovaným vozem ve střední třídě. V roce 2019 představená čtvrtá generace bestselleru značky ŠKODA je prostornější, bezpečnější, s více možnostmi konektivity a emotivnějším vzhledem než kdy předtím. OCTAVIA je dostupná v karosářských verzích liftback a kombi, a kromě úsporných benzinových a naftových motorů ji lze objednat také s pohonem na zemní plyn či mild hybridní a plug-in hybridní technologií.

škoda fleet

ŠKODA OCTAVIA dále sbírá ocenění
Čtvrtá generace modelu OCTAVIA navazuje na úspěšnou sérii započatou v roce svého představení a pokračující v roce 2021, kdy nasbírala další prestižní ocenění. Na udílení cen „Auto Trophy 2021“ německého automobilového magazínu „Auto Zeitung“ byla opět korunována nejlepším importovaným vozem kompaktní třídy. Tuto čtenářskou anketu tak vyhrála poosmé v řadě a počtrnácté celkově. Dříve ve stejném roce OCTAVIA vyhrála svůj jedenáctý titul jako nejlepší importovaný firemní vůz v kompaktní třídě v anketě „Firemní auto roku 2021“ německého odborného časopisu „firmenauto“.

škoda

 

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda