Skupině GFG Alliance bude radit globální poradní panel složený z externích vrcholových manažerů

Liberty Ostrava

Společnost GFG Alliance, která vlastní ostravskou huť LIBERTY Ostrava, zahajuje činnost globálního panelu poradců, jejichž zkušenosti a poznatky v oboru jí mají pomoci dosáhnout strategických cílů a nastavit optimální postupy v oblastech životního prostředí, řízení firmy a sociální oblasti, a to zejména s ohledem na strategický cíl GFG dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality.

Sanjeev Gupta
„Rozsáhlé odborné znalosti a zkušenosti globálního poradního panelu jsou pro budoucnost GFG Alliance neocenitelné. Poradci nám budou poskytovat nezávislé strategické poradenství, které se bude týkat našich aktivit v oblastech snižování vlivu na životní prostředí, řízení firmy, sociální oblasti a zlepšování transparentnosti napříč skupinou. Těší mě, že jsme do našeho týmu získali tyto mimořádně kvalitní členy, kteří nám pomohou nastavit ty nejoptimálnější postupy a dosáhnout našich cílů, zejména pak uhlíkové neutrality do roku 2030, “ uvedl Sanjeev Gupta, výkonný předseda GFG Alliance.

Do nově založeného globálního panelu získala GFG Alliance 17 zkušených odborníků z oblasti průmyslu, politiky, ekonomie a práva, kteří jí pomohou utvářet strategii a transformovat průmyslovou výrobu směrem k uhlíkové neutralitě. Panel bude rozdělen do pěti regionálních divizí podle klíčových trhů společnosti, jimiž jsou Austrálie, Indie, kontinentální Evropa, Velká Británie a Amerika. Jednotlivé divize budou zasedat čtyřikrát ročně. Zasedání celého panelu se bude konat jednou ročně za předsednictví Marka Elborna, bývalého generálního ředitele a prezidenta společnosti GE pro Anglii a Irsko, a každý měsíc budou probíhat neformální skupinové diskuse.

liberty

„Modernizovat výrobní procesy pomocí nízkouhlíkových technologií a obnovitelné energie vnímám jako velkou výzvu. Členové globálního poradního panelu jsou odhodláni pomoci skupině GFG Alliance splnit její strategické cíle a dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality,“ řekl Mark Elborne, předseda globálního poradního panelu.

Součástí časti panelu, která zastupuje podniky GFG Alliance na území kontinentální Evropy, jsou tito členové:

  • Peter Stračár (Česká republika) – dříve prezident a generální ředitel GE pro Evropu a vrcholový manažer společnosti Hilti
  • Henri Proglio (Francie) – bývalý předseda představenstva a generální ředitel společností EDF a Veolia Environnement and Compagnie Générales d’Entreprises Automobiles.
  • Anne Lange (Francie) – dříve výkonná ředitelka společnosti Cisco, zakladatelka softwarového start-upu Mentis. Je členkou představenstva společností Orange, Pernod-Ricard, Inditex a FFP
  • Sigieri Diaz della Vittoria Pallavicini (Itálie) – investiční ředitel společnosti Rottapharm, dříve vrcholový manažer řady firem ve farmaceutickém a finančním sektoru
  • Cristian Colteanu (Rumunsko) – bývalý prezident a generální ředitel společnosti GE pro Rumunsko, Bulharsko a Moldavskou republiku, státní tajemník na ministerstvu zahraničních věcí a rumunský velvyslanec v Itálii a na Maltě.

Zdroj zprávy: Liberty Ostrava a.s.