Smart mobility roadshow ve Spojeném království dala základ pro budoucí spolupráci

ASSURED CAV

Česká delegace z oblasti smart mobility vedená agenturou CzechInvest navštívila 22.–26. května 2023 Spojené království. Cílem této návštěvy bylo lépe porozumět institucionálním strukturám a fungování britského sektoru smart mobility a zároveň vytvořit prostor pro možnou spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje.

Czechinvest UK

 

„Spojené království se nachází v pokročilé fázi rozvoje smart mobility s podporou vládních strategií a iniciativ. Česko se stále nachází ve fázi růstu a má velký potenciál pro další inovace a rozvoj v oblasti smart mobility i díky Mobility Innovation Hub v rámci projektu Technologická inkubace. Návštěva celé delegace přinesla důležité poznatky a vytvořila základ pro budoucí spolupráci mezi oběma zeměmi. Spolupráce mezi subjekty v oblasti výzkumu a vývoje může přispět k dalším inovacím a posílení sektoru smart mobility jak ve Spojeném království, tak v Česku,“ uvedl Erik Bolebruch, ředitel zahraničního zastoupení pro Spojené království a Irsko agentury CzechInvest.

Během návštěvy přivítala na své půdě českou delegaci řada klíčových hráčů sektoru mobility, jako je organizace Zenzic zaštiťující rozvoj mobility v UK nebo národní technologické agentury InnovateUK a Knowledge Transfer Network, které podporují inovace a technologický rozvoj. Návštěva proběhla také ve dvou předních testovacích centrech UTAC a Horiba Mira, která se zaměřují na inovace v oblasti elektromobility a autonomních vozidel – tam se uskutečnila i projížďka po testovacích polygonech.

ADK

Reklama

Dále se delegace setkala s autoritami ve střední Anglii – Transport for West Midlands a West Midlands Growth Company, které se aktivně podílejí na strategickém plánování a rozvoji smart mobility v regionu West Midlands. Delegace byla přivítána i na dvou univerzitách – Warwick University, kde sídlí mj. Warwick Manufacturing Group, a University of Birmingham. V neposlední řadě delegace navštívila soukromé organizace, které vyvíjejí a implementují nové technologie do praxe – Smart Mobility Living Lab v Londýně a přední výrobce elektroaut Tesla.

Za Česko se mise účastnily následující instituce a firmy: Ministerstvo dopravy, Mobility Innovation Hub, Autoklastr, VŠB – Technická univerzita Ostrava, Technická univerzita Liberec, Centrum nových technologií ze Západočeské Univerzity a firmy Škoda Auto, Kontrolka a Fluidea. Program byl hrazen z národního programu na podporu ekonomické diplomacie PROPED.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest