Společnost ABB získala zakázku v hodnotě 30 milionů dolarů na satelitní zobrazovací technologii

satelit

Společnost ABB získala zakázku v hodnotě přibližně 30 milionů dolarů od kanadské společnosti EarthDaily Analytics Corp (EDA) na vývoj a výrobu multispektrálních zobrazovacích systémů nové generace, které budou umístěny na deseti družicích (včetně náhradní družice na oběžné dráze), jež budou kroužit kolem Země.

satelit pix

Multispektrální zobrazovací systémy zachycují data na specifických světelných frekvencích v širokém spektru, díky tomu bude síť družic EarthDaily Constellation schopna poskytovat vysoce kvalitní snímky ve 22 spektrálních pásmech s rozlišením až pět metrů.

„Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat se společností ABB na vývoji přelomové soustavy EarthDaily Constellation, která bude zajišťovat denní sledování Země ve velmi vysoké kvalitě obrazu vyhovující vědeckým účelům. Současné družicové systémy pro pozorování Země poskytují buď vysokou kvalitu obrazu s nízkým pokrytím, nebo nízkou kvalitu obrazu s vysokým pokrytím. Soustava EarthDaily Constellation přináší vysokou kvalitu obrazu a bohatou rozmanitost spektrálních pásem společně s globálním pokrytím – tedy něco, co dosud nebylo k dispozici. Dlouholetá úspěšná činnost společnosti ABB v čele vývoje vesmírných senzorů a pozorování Země nám poskytuje nejen nejlepší technologii ve své třídě, ale také jistotu, která plyne z úzké spolupráce s přední technologickou společností,” řekl Don Osborne, generální ředitel společnosti EarthDaily Analytics.

Po implementaci do sítě družic trvale kroužících kolem Země bude technologie ABB nepřetržitě pořizovat snímky pevninských masivů planety a rozsáhlých mořských oblastí. Analytický systém EDA založený na umělé inteligenci pak bude zpracovávat data získaná z těchto snímků na základě všech zaznamenaných změn a poskytovat užitečné poznatky, které budou zahrnovat informace o stavu ekosystémů na Zemi a také o dopadech a průběhu měnícího se klimatu.

satelit pix

Kromě toho, že tato měření poskytnou poznatky o změně klimatu, mohou vědcům pomoci řešit některé z největších světových problémů – od monitorování zdraví plodin až po předpovídání trajektorií lesních požárů. Získané údaje poskytnou cenné poznatky pro ochranu přírody a udržitelné hospodaření se zdroji.

„Společnost ABB je hrdá na to, že se může podílet na projektu EarthDaily Constellation, který má potenciál změnit chápání změn na Zemi, ať přírodních nebo způsobených člověkem. Naše nejmodernější multispektrální zobrazovací technologie je výsledkem našich bohatých odborných znalostí v oblasti průmyslových analytických řešení a více než dvacetiletých zkušeností s vesmírnými programy,” řekl Jacques Mulbert, prezident divize Měření a analýzy společnosti ABB.

Při práci na tomto projektu bude ABB spolupracovat s dvěma dalšími společnostmi: se společností Xiphos Systems Corporation, která se specializuje na IT řešení pro vesmírné projekty a která bude spolu s ABB vyvíjet vysoce výkonnou elektroniku pro zpracování dat, a se společností Loft Orbital, která poskytuje projektu EarthDaily Constellation služby vesmírné infrastruktury.

V roce 2022 to bude v součtu 100 let, co na oběžné dráze spolehlivě fungují optická zařízení ABB a přispívají tak k realizaci misí kosmických agentur po celém světě. Skupina divize Měření a analýzy ABB vyčleněná pro vesmírné projekty se specializuje na rozvoj možností měření z vesmíru, od denních předpovědí počasí až po přesné sledování nárůstu skleníkových plynů nebo odhalování velkých znečišťovatelů.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední globální technologická společnost, která podněcuje transformaci společnosti a průmyslu k dosažení produktivnější a trvale udržitelnější budoucnosti. Propojením software s portfoliem elektrotechniky, robotiky, automatizace a pohonů ABB posouvá hranice technologií na vyšší úroveň výkonnosti. Úspěch společnosti ABB, která je špičkou v oboru více než 130 let, tvoří 105 000 talentovaných zaměstnanců ve více než 100 zemích světa. www.abb.com

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male