Společnost Doosan Škoda Power byla vybrána pro dodávku turbíny pro Lostock Sustainable Energy Project

Aberdeen

Doosan Škoda Power uzavřela kontrakt s francouzskou EPC společností CNIM, pro kterou tzv. na klíč dodá turbosoustrojí parní turbína-generátor o kapacitě 76.9 MW pro chystanou spalovnu komunálního odpadu (EfW) v obci Lostock Gralam nedaleko Manchesteru. Spuštění je naplánováno na závěr roku 2023.

Turbína pro Lostock Sustainable Energy Project
Doosan Škoda Power se v posledních letech daří úspěšně realizovat zakázky v segmentu spalování odpadů a biomasy, a to jak ve Velké Británii, tak např. i v Irsku, Španělsku nebo Turecku.

„Spojené království je pro nás velmi úspěšné teritorium, naše turbíny tu mají dobré jméno díky úspěšným realizacím v posledních letech. V rámci projektu naši inženýři samozřejmě zajistí i kompletní montáž zařízení, testování a následné uvedení do ostrého provozu,“ říká Tomáš Bayer, obchodní manažer ve společnosti Doosan Škoda Power.

Projekt Lostock EfW bude z odpadu, který by jinak skončil na skládce, vyrábět elektřinu pro britskou síť, která pokryje spotřebu až 125 000 domácností.

O DOOSAN ŠKODA POWER
Doosan Škoda Power je součástí silné skupiny společností sjednocených pod Doosan Group, která svým zákazníkům po celém světě dodává špičkové technologie a služby vysoké kvality a hodnoty.

Doosan Škoda Power je předním světovým výrobcem a dodavatelem zařízení pro elektrárny, zejménapak soustrojí parní turbína – generátor ve výkonovém rozsahu 3 až 1 200 MW. Firma má bohaté zkušenostmi a reference v aplikacích pro paroplynové a fosilní elektrárny, CHP, jaderné elektrárny a solární elektrárny (CSP), spalovny biomasy, atd. V oblasti servisu společnost nabízí generální opravy s výměnou opotřebených komponent, dlouhodobý pozáruční servis nebo retrofit či modernizaci parní turbíny vlastní i cizí výroby. Každoroční investice do výzkumu a vývoje zajišťují nabídku vysoce kvalitních produktů, které splňují specifické požadavky zákazníků.

Zdroj zprávy: Doosan Škoda Power s.r.o.
Doosan škoda power