Společnost FANUC představí na veletrhu Automatica rozmanité možnosti robotů

fanuc

Roboty podporují řadu průmyslových odvětví a aplikací – od automobilového průmyslu přes potravinářství až po řemeslnou výrobu. Společnost FANUC představí na veletrhu Automatica (27.-30. června 2023) v Mnichově v hale B6, stánek 231, řadu inovativních řešení, technických milníků a praktických aplikací.

Fanuc automatica 2023

Přední světový výrobce robotů se zaměřuje na vysoce automatizovaná odvětví a nové skupiny zákazníků. Společnost chce mimo jiné čelit nedostatku kvalifikovaných pracovníků jednoduchými a intuitivními programovacími řešeními. Začátečníci i zkušení programátoři mohou nyní využít výhod všech modelů robotů FANUC, a to buď pomocí tradičního iPendantu, nebo prostřednictvím tabletu.

iPendant fanuc

 

“Dáváme operátorům možnost intuitivně se pohybovat v prostředí robota, aniž bychom programátorům stanovovali limity,” říká Ralf Völlinger, generální ředitel divize Robot Business společnosti FANUC Europe.

Flexibilita je středem pozornosti také v oblasti kolaborativní robotiky. Na veletrhu Automatica společnost představuje další funkce, které umožní větší nosnost: CRX-25iA zvládne 30 kg místo 25 kg a CR-35iB zvládne 50 kg místo 35 kg, a to bez omezení polohy zápěstí.

fanuc cr35ib

M-710iD bude na veletrhu Automatica plnit logistickou aplikaci, což je jen jedna z mnoha možností tohoto všestranného robota. Nástupce robota M-710iC nabízí vyšší užitečné zatížení a rychlost, stejně jako větší moment zápěstí a možnosti setrvačnosti. Zakřivené rameno navíc podporuje jeho použití v aplikacích zahrnujících užší prostory, jako je například vyjímání dílů z kontejneru.

Další důležitou novinkou na veletrhu bude volitelný iPC (průmyslový počítač), který nabízí vysoký výpočetní výkon pro zpracování datově náročných operací v rychlých cyklech. Je určen pro aplikační software umělé inteligence společnosti FANUC – například pro vychystávání zásobníků, automatické generování dráhy a další.

Systémoví integrátoři a partneři na stánku společnosti FANUC představí inovativní aplikace mimo tradiční průmyslové odvětví, v nichž AI hraje důležitou roli. Například robotický systém “Bakisto” vyvinutý ve spolupráci s výrobcem pecí WIESHEU a specialistou na maloobchodní prodej Wanzl bude pro návštěvníky péct čerstvé croissanty. Systém zajišťuje přesnější výpočet požadovaného pečiva a jeho množství na základě dat, čímž pomáhá ulevit zaměstnancům supermarketů a diskontních prodejen.

Ve velkých prádelnách se již používá systém “Velum”, vyvinutý ve spolupráci se start-upem Sewts. Systém Velum, vybavený roboty FANUC, 3D kamerou a inteligentním softwarem, analyzuje pohyby deformovatelných materiálů a efektivně podává textil do skládacích strojů.

Společnost FANUC vnímá spolupráci se začínajícími podniky jako příležitost k objevování nových trhů a nápadů. Stánek společnosti Automatica o rozloze 675 m2 posvítí na nová témata podpořená osvědčenými odbornými znalostmi a technickou hloubkou. K dispozici bude také samostatný prostor pro zájemce o kariérní příležitosti ve společnosti FANUC.

Roboty na mobilních platformách představují snadný způsob, jak zvýšit flexibilitu výroby. Společnost FANUC vyvinula mobilní manipulační jednotku ve spolupráci s rakouským partnerem Ger4Tech. Mobilní platforma “G4T4” se kombinuje s kolaborativním robotem CRX a řeší úlohy vybírání zásobníků pomocí kamerového systému iRVision společnosti FANUC.

Robot DR-3iB/6 STAINLESS delta z nerezové oceli je méně mobilní, ale je vhodný pro nebalené potraviny. V kombinaci s robotem SCARA SR-12iA bude ve společnosti Automatica obsluhovat linku na balení sýrů. Robot SR-12iA je také ideální pro manipulaci s balenými potravinami prostřednictvím možností, jako je potravinářský tuk.

V oblasti aplikací pro manipulaci s bateriemi předvede společnost FANUC svou sílu na demonstrační buňce s robotem M-1000iA na pojezdové ose od společnosti Güdel. Robot, který dokáže přemístit 1000 kg, má mimořádně velký rozsah pohybu.

M1000 i

Tomuto rostoucímu trhu se bude věnovat i aplikace na veletrhu Automatica zahrnující montáž dílů baterií pomocí robota SCARA SR-3iA/U.

Fanuc scara 3iA/U

 

automatica logo

Dalším lákadlem pro návštěvníky výstavy budou rozmanitá řešení pro svařování. Partner společnosti FANUC, firma LEWA Attendorn, například plánuje ukázat flexibilní a optimální odpověď na komplexní výrobní výzvy v rámci montážního procesu, zatímco svařovací buňka partnera Demmeler se zaměří na intuitivně programovatelný kolaborativní robot CRX pro automatizované svařování. Další partneři, jako například Wandelbots a voraus robotik, předvedou témata jako programování “bez kódu” a Future Human Robot Interface. V neposlední řadě společnost INperfektion předvede aplikaci dvousložkového lepení pomocí robota FANUC CRX-20iA/L a systému 3D vidění.

Přijďte nás navštívit. Zajistěte si volnou vstupenku na veletrh Automatica 2023 zde.

Zdroj zprávy: FANUC