Společnost FANUC představí na veletrhu EMO nová řešení pro automatizaci výroby, robotiku a obráběcí stroje

Veletrh EMO Milano 2021 bude hostit významnou přehlídku pokročilých výrobních technologií společnosti FANUC, včetně několika produktů, které budou mít evropskou premiéru. Během veletrhu EMO Milano 2021 představí společnost FANUC na svém stánku E02 o rozloze 1250 m² v hale 7 řadu nových technologií, které mění vizi automatizované budoucnosti v současnou realitu.

V šesti klíčových oblastech stánku budou vystaveny inovativní fyzické a virtuální exponáty. V centru pozornosti je “ONE FANUC”, jedinečná technologie pro kompletní automatizaci, která přináší přidanou hodnotu výrobcům strojů, konstruktérům zařízení a provozovatelům z jednoho zdroje: FANUC.

V rámci oblasti ONE FANUC návštěvníci uvidí CNC obráběcí stroje, různé roboty a softwarová řešení pracující ve vzájemné shodě, což ukazuje, že integrace nikdy nebyla jednodušší. Tato řešení založená na buňkách se navíc propojí s průmyslovými aplikacemi IoT běžícími na systémové platformě FIELD společnosti FANUC.

fanuc emo

Část oblasti ONE FANUC se soustředí na řešení “zelené mobility” pro manipulaci s bateriemi elektromobilů, která budou obsahovat řadu robotických aplikací. Také technologie vidění společnosti FANUC, jako je senzor 3DV-1600, poskytuje v takových aplikacích další výhodu.

Kromě témat, jako je ekologická mobilita, se stánek společnosti FANUC na veletrhu EMO (4.-9. října) zaměří na lékařskou techniku, optiku, řezání kovů a robotizaci všech výrobních procesů.

Vizuálním středobodem stánku bude galerie automatizace výroby (FA) společnosti FANUC. Galerie připomínající tunel s ohromujícím estetickým designem představí široké spektrum řešení FA společnosti FANUC, včetně technologie digitálních dvojčat.

Důležitým tématem veletrhu je efektivní automatizace strojů. Společnost FANUC jako přední světový výrobce průmyslových robotů vystaví na veletrhu EMO většinu svých nejnovějších modelů.

emo fanuc roi calculator

 

Vedle robotů představí společnost FANUC kalkulačku ROI (Return on Investment) pro robotizaci. Tato webová aplikace obsahuje panel, který srozumitelným způsobem stanoví možné úspory.

Co se týče ROBOMACHINES, na výstavě bude mít trojice evropských premiér. Společnost FANUC totiž tentokrát obnovuje všechny tři modely (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT) své řady ROBOMACHINE.

robocut α -C400 i C

Řada vertikálních obráběcích center ROBODRILL α-DiB-Plus bude k dispozici od začátku roku 2022. Díky inovacím, jako jsou přepracované varianty vřeten, nové možnosti řízení, servopohony a mechanická vylepšení, je nejnovější ROBODRILL ještě efektivnější, spolehlivější, rychlejší a snadno použitelný.

Řada drátových elektroerozivních strojů ROBOCUT α-CiC společnosti FANUC zaujme mnoha novinkami. Společnost například dále zvýšila tuhost stroje posílením mechanické konstrukce, čímž vytvořila základ pro přesnější obrábění a ještě vyšší opakovatelnost.

fanuc roboshot

Na veletrhu EMO budou vystaveny nové stroje ROBOCUT α-C400iC a C600iC, z nichž menší z nich spojí své síly s kolaborativním robotem (cobotem) FANUC CRX.

Pozoruhodné je, že robot FANUC ROBOCUT α-CiC vyrobil vložky do vstřikovacích forem pro použití na třetím novém stroji ROBOMACHINE, který bude na veletrhu EMO vystaven: vstřikovacím stroji ROBOSHOT α-SiB.

Nová řada ROBOSHOT α-SiB společnosti FANUC je schopna vstřikovat kovy (MIM) jako výrobní metodu pro lékařské přístroje a chirurgické nástroje.

Na výstavě bude stroj ROBOSHOT α-SiB obsahovat manipulační buňku FANUC založenou na koncepci QSSR (Quick and Simple Start-up of Robotization) s robotem FANUC LR Mate.

Oblast průmyslového internetu věcí společnosti FANUC na veletrhu EMO předvede škálovatelná řešení internetu věcí, jejichž cílem je zvýšit efektivitu výroby, zejména zvýšit produktivitu, kvalitu a provozuschopnost výrobních procesů.

Na stánku společnosti na veletrhu EMO se představí několik partnerských společností, které připravily aplikace Industrial IoT běžící na platformě systému FIELD společnosti FANUC.

Vlastní prostor na stánku bude mít také nabídka služeb společnosti FANUC, kde bude vystaven softwarový nástroj FAR (FANUC Assisted Reality) pro vzdálený servis. V neposlední řadě bude společnost FANUC prezentovat své servisní výkony, které dosahují 25 hodin MTTR (Mean Time to Repair) a 99,97 % dostupnosti servisních dílů – obou těchto hodnot dosahuje v celé Evropě.

Zdroj zprávy: FANUC