Společnost Hymer navrhla obytný vůz nové generace pomocí platformy Siemens Xcelerator

Přední světový výrobce rekreačních vozidel Hymer využil portfolio softwaru a služeb Siemens Xcelerator a komplexní digitální dvojče k vývoji nového rekreačního vozidla VisionVenture, které boří veškeré dosavadní konvence. Vozidlo VisionVenture vyjadřuje průkopnického ducha a inovace společnosti, která představuje nový směr udržitelnosti a inovativního využití materiálů v rychle se rozvíjející a konkurenční oblasti – od specifického designu a dílů karoserie využívajících metody aditivní výroby až po energeticky úsporné karoserie s regulací teploty, které snižují povrchovou teplotu vozidla.

siemens hymer

Znovuobjevení způsobu, jak vyvíjet produkty s využitím portfolia Siemens Xcelerator a komplexního přístupu digitálního dvojčete ve spojení s moderní imerzivní VR technologií, přineslo významné výhody celé skupině Hymer. Společnosti se podařilo snížit počet fyzických prototypů o 80 % a zajistit téměř okamžitou dostupnost konsolidovaných konstrukčních dat pro účely ověření. Doba pro tvorbu variant se navíc zkrátila o dalších 65 %.

cad siemens hymer

Konstruktéři společnosti Hymer navrhli koncept obytného vozu VisionVenture s využitím digitálních nástrojů během celého procesu tvorby výrobku.

Projektanti ze společnosti Hymer začlenili digitalizaci do každého kroku celého procesu návrhu konceptu obytného vozu VisionVenture. Využili k tomu software NX™, software Solid Edge®, Simcenter™ a Teamcenter® z portfolia Siemens Xcelerator.

digitální dvojče siemens

Více informací (v angličtině) o tom, jak společnost Hymer mění díky portfoliu Siemens Xcelerator celé odvětví výroby rekreačních vozidel, najdete v tomto článku.

Zdroj zprávy: Siemens
logo Siemens