Společnost Sandvik Coromant uvádí na trh nové nástroje pro zapichování

sandvik coromant corocut qi

Společnost Sandvik Coromant, která zaujímá vedoucí postavení v oblasti obrábění kovů, uvádí na trh koncepci CoroCut® QI, řadu břitových destiček pro vnitřní a čelní zapichování určených pro obrábění součástí o malém průměru. Koncepce CoroCut® QI, která je optimalizovaná tak, aby umožňovala lehčí průběh záběru a snížení velikosti řezných sil, se vyznačuje vysokou bezpečností obráběcího procesu, spolehlivým průběhem zapichovacích operací a správným odváděním třísek, z čehož se odvíjí vysoká kvalita povrchu obrobené drážky.

CoroCut® QI

​Nově uvedená koncepce CoroCut® QI doplňuje platformu CoroCut® Q, která je již tvořena systémy CoroCut® QD pro upichování a CoroCut® QF pro bezpečné čelní zapichování. Koncepce CoroCut® QI, která byla navržena speciálně pro obrábění menších průměrů, nabízí komplexní sortiment optimalizovaných nástrojů pro širokou škálu aplikací při upichování a zapichování. Všechny břitové destičky jsou vhodné jak pro nástrojové držáky pro vnitřní zapichování, tak i pro držáky pro čelní zapichování, což uživatelům usnadňuje výběr vhodného nástroje.

Koncepce CoroCut® QI, která je v zásadě modernizací systému T-Max Q-Cut® 151.3, se podle oblasti použití dělí na nástroje pro vnitřní nebo čelní zapichování. Vylepšené konstrukční řešení usnadňuje kontrolu utváření třísek, umožňuje zvýšení produktivity o 10 %, díky přísnějším tolerancím zaoblení řezných hran nabízí o 20 % delší životnost nástroje a u všech nástrojů pro vnitřní i pro čelní zapichování je k dispozici vnitřní přívod řezné kapaliny.

corocut iqK hlavním charakteristickým znakům koncepce CoroCut® QI patří optimalizovaný úhel sklonu lůžka břitové destičky, který přispívá k lehčímu průběhu řezu a snížení velikosti řezných sil, což umožňuje obrábění bez vzniku vibrací, a lůžko břitové destičky se stabilizačním vedením, které zaručuje její stabilní a přesnou polohu s minimálními pohyby. Nástrojové držáky s upínáním břitových destiček pomocí šroubu navíc zaručují stabilitu a vysokou bezpečnost obráběcího procesu a břitové destičky s vysoce kvalitním ostřím dosahují delší životnosti a lepší kvality obrobeného povrchu.

„Zapichování je metoda obrábění, jejíž plné zvládnutí může být velice náročné,“ říká Angélica González, produktová manažerka pro platformu CoroCut® Q ze společnosti Sandvik Coromant. „Častými problémy spojenými s obráběním vnitřních a čelních drážek jsou velká vyložení nástrojů a obtížné odvádění a zasekávání třísek. Koncepce CoroCut® QI byla vyvinuta tak, aby pomohla tyto problémy řešit a umožnila dosažení optimálních výsledků. Většina nástrojů CoroCut® QI má navíc kanálky pro vnitřní přívod řezné kapaliny, kterými je řezná kapaliny přiváděna přímo do místa řezu, což umožňuje efektivní odvádění třísek s minimálními nežádoucími účinky na obrobený povrch.

Čím je drážka menší, tím náročnější je ji obrobit. Aby bylo možné těmto potížím čelit, byly břitové destičky CoroCut® QI navrženy speciálně pro obrábění malých průměrů, u nichž je vyžadována vysoká přesnost. Například minimální průměr díry při vnitřním zapichování se pohybuje v rozmezí 12 až 60 milimetrů (mm) a maximální hloubka řezu je v rozmezí dva až jedenáct milimetrů. Břitové destičky pro čelní zapichování lze použít pro průměry prvního řezu v rozmezí 16 až 102 mm a hloubky řezu 5.5 až 20 mm.“

Pestrá nabídka geometrií břitových destiček zahrnuje ostrou broušenou geometrii -GF pro vnitřní zapichování, přímo lisovanou geometrii -TF určenou pro čelní a vnitřní zapichování a soustružení, jakož i geometrii -RM, která je ideální pro nelineární soustružení, jako je tvarové obrábění vnitřních a čelních ploch.

„Koncepce CoroCut® QI je v zásadě modernizací našeho dosavadního systému pro vnitřní zapichování,“ pokračuje González. „Zkoušky výkonnosti prováděné ve srovnání s konkurenčními nástroji prokázaly skutečné zvýšení bezpečnosti obráběcího procesu a zlepšení odvádění třísek, což se projevilo zvýšením kvality obrobeného povrchu.“

Chcete-li se o koncepci CoroCut® QI dozvědět více, navštivte webové stránky společnosti Sandvik Coromant.​

Zdroj zprávy: Sandvik Coromant