Společnost VÍTKOVICE STEEL změní vedení

VÍTKOVICE STEEL, a.s.

Od 1. ledna 2022 dochází ke změně ve vedení společnosti VÍTKOVICE STEEL. Dmitrije Ščuku nahradí na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele dosavadní člen představenstva a finanční ředitel Radek Strouhal.

Dozorčí rada společnosti VÍTKOVICE STEEL rozhodla o novém složení tříčlenného představenstva. Dmitriji Ščukovi končí funkční období a s tím i jeho působení ve společnosti VÍTKOVICE STEEL. Nově byl předsedou představenstva zvolen Radek Strouhal, který je členem představenstva od ledna 2019. Představenstvo v nadcházejících dnech oznámí kompletní složení statutárního orgánu společnosti. V minulých dnech vedení společnosti komunikovalo danou skutečnost se všemi klíčovými partnery společnosti tak, aby došlo k plynulému přechodu.

plechy vítkovice steel

 

„Změna v představenstvu společnosti nebude mít žádný zásadní vliv na běžný chod společnosti. Nadále se budeme soustředit na naše dlouhodobé priority, zejména kvalitu našich výrobků i služeb a posilování konkurenceschopnosti. Touto cestou bych chtěl za celou společnost poděkovat panu Ščukovi za jeho více než 10leté působení ve firmě, velice profesionální přístup a výrazný osobní přínos pro VÍTKOVICE STEEL i český průmysl,“ uvedl Radek Strouhal, nový předseda představenstva a generální ředitel společnosti VÍTKOVICE STEEL.

VÍTKOVICE STEEL, a. s. jsou tradičním evropským výrobcem válcovaných výrobků z oceli, největším výrobcem ocelových plechů v České republice a jediným výrobcem tzv. štětovnic v ČR. Společnost vlastní nadnárodní investiční fondy ze zemí bývalého Sovětského svazu. Zaměstnává téměř 900 lidí. Většina produktů ostravského podniku se uplatňuje ve stavebnictví a strojírenství. Do zahraničí směřuje 70 % prodaných výrobků.

Zdroj zprávy: VÍTKOVICE STEEL, a. s.