SCHUNK: Štíhlejší pětiosý svěrák s rychlou beznástrojovou výměnou čelistí

Každý, kdo si myslí, že inovační potenciál stacionárních upínacích systémů je již vyčerpán, by se měl podívat na SCHUNK: S 5osým svěrákem KONTEC KSX-C2 pokračuje specialista na uchopovací systém a upínací zařízení v úspěšném příběhu rodiny KSX a poskytuje vysoce přesné šestistranné zpracování nových impulsů. Na první pohled je patrný zúžený vnější obrys, který zlepšuje přístup se standardními nástroji.

SCHUNK KONTEC KSX-C2
Plně zapouzdřený 5osý svěrák SCHUNK KONTEC KSX-C2 má systém rychlé výměny čelistí bez nástrojů a aktivní výsuv pro přesné 6stranné obrábění. Umožňuje efektivní obrábění s vysokou přesností a krátkými časy nastavení na 5osých strojích.

Při bližším zkoumání nová generace také boduje s řadou výhod: Díky aktivnímu rozbalování dosahuje KONTEC KSX-C2 vynikající výsledky s rovinnou rovnoběžností a kolmostí a vytváří tak ideální podmínky pro náročné šestistranné obrábění. Svorka s nastavitelným středem také nastavuje standardy v časech instalace: díky systému rychlé výměny čelistí bez použití nástrojů, otočným čelistem pro zvětšení rozsahu upínání a základnímu upínacímu zdvihu 130 mm, který je na trhu jedinečný, svorku lze rychle a přesně převést na novou řadu dílů. K tomu je k dispozici široká škála rychlovýměnných čelistí. Kromě toho existuje možnost zvětšení rozsahu upnutí pomocí standardizovaného prodloužení táhla.

Integrované tlumení elastomeru
U KONTEC KSX-C2 lze upínací síly plynule nastavovat momentovým klíčem. Maximálně 40 kN je možné s točivým momentem 120 Nm. To znamená, že šestistranný profesionál nabízí spoustu síly pro bezpečné držení i při minimálních upínacích plochách na jedné straně a řízené síly pro upínání citlivých částí na straně druhé. Dlouhý vodicí systém a uspořádání upínacího mechanismu zaručují v každém případě pevné a rozměrově stabilní upnutí. Během obrábění absorbuje integrovaný systém tlumení elastomeru vznikající vibrace, což prospívá kvalitě povrchu obrobků a životnosti nástroje. Jelikož je pohon i nastavovací mechanismus 5osého svěráku zcela zapouzdřený, je svěrák dobře chráněn proti třískám, nečistotám a chladicímu mazivu.

Komplexní standardní program
Bezúdržbový SCHUNK KONTEC KSX-C2 je od začátku k dispozici ve čtyřech základních délkách těla (330 mm, 430 mm, 500 mm, 630 mm, 800 mm) a každé ve dvou výškách (175 mm, 214 mm). Bezproblémově zapadá do modulárního systému pro vysoce účinné upínání obrobků od společnosti SCHUNK. Ve spojení s upínacím systémem nulového bodu SCHUNK VERO-S jej lze vyměnit na stole stroje během několika sekund as maximální přesností opakování. K tomu potřebné upínací šrouby se namontují přímo do základního tělesa 5osé svorky bez použití adaptační desky. Vzhledem k tomu, že působí napětí, nedochází na základním tělese prakticky k žádnému ohybovému zatížení, a to ani při použití upínacího systému nulového bodu.


Video se standardním modelem SCHUNK KONTEC KSX

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK