Stroje AMADA na MSV 2019

stema-tech

Spolehlivé a technicky vyspělé stroje značky AMADA na českém trhu oficiálně zastupuje brněnský Stema-tech. AMADA je častou volbou strojírenských firem, které hledají ohraňovací lisy s vysokým výkonem a precizním řízením. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, vystavuje STEMA-TECH již dlouhé roky na stejném místě a ani letos tomu nebylo jinak. Firma vystavovala menší ohraňovací lis AMADA EG 4010 a laserový pálicí stroj ENSIS 3015 AJ…

Fiber laser ENSIS 3015 AJ
V expozicích Stema-Tech na MSV vždy bývá vystavena řezačka a v posledních letech je to model ENSIS. Zatímco v loňském roce šlo o model ENSIS 3015 AJ s 2000 W vláknovým laserem, letos firma přivezla jeho výkonnější variantu s 6000 W řezacího výkonu…

Stroj dokáže řezat plechy až do tloušťky 25 mm. Kromě běžných ocelí zvládá i hliník (až 25 mm), měď (až 12 mm), mosaz (až 15 mm) a nerez (do 25 mm). Pracovní rozsah stroje je 3070 x 1550 mm (X, Y). Výhodou stroje je technologie modulace paprsku, která laser automaticky přenastavuje v závislosti na tloušťce plechu. Tím odpadají výměny čoček, nepřerušuje se řezání a šetří se výrobní čas. Další výhodou je připravenost stroje na automatizaci nakládky plechů a vykládky polotovarů a zbytků. ENSIS 3015 AJ tak může být zařazen do plně automatizovaných linek.

AMADA EG 4010
Ohraňovací lis od firmy AMADA EG-4010 je chytrým řešením pro výrobu drobných plechových dílů, které vyžadují vysokou přesnost a preciznost. Kompaktní stroj řady EG je vybaven námi patentovaným pohonným systémem DSP (Dual Servo Press), který kombinuje preciznost, efektivitu a ergonomii. Dva elektrické pohony pro obě osy zajišťují vysoce dynamické a výkonné zpracování při vysokých rychlostech a také obrovské snížení provozních nákladů.

EG-4010 navíc zaujme vysokou mírou uživatelské přívětivosti. Vybaven AMNC 3i řízením disponuje přes intuitivní grafické uživatelské rozhraní. Sklopný pracovní stůl zaručuje ergonomické pracoviště a příjemné pracovní prostředí. Stroj je připraven pro Průmysl 4.0. Lis má pracovní výkon 400 kN, vzdálenost mezi sloupy 710 mm, zdvih 150 mm, otevření 420 mm a rychlost ohybu 25 mm/s.

Více informací na www.stematech.cz