Tajmac-ZPS na FOR INDUSTRY 2017

Jedna z největších expozic na FOR INDUSTRY patří společnosti Tajmac-ZPS, která na výstavě prezentovala nejen několik špičkových strojů ze svého širokého portfolia, ale také závodní speciál ve firemních barvách…

Tajmac auto

Prostorově dominantním strojem expozice bylo vysoce produktivní horizontální obráběcí centrum H500, které je určeno pro třískové obrábění obrobků upnutých na otáčecím stole. Stroj zvládá frézování v osách x, y, z a v rotační ose B. Váha palety až 300g. Posuny v osách shodně až 560 mm. H500 umí dále vrtací, vyvrtávací, vystružovací a závitovací operace i použití závitovacích hlaviček bez vyrovnávacího pouzdra v ose Z…

Tajmac H500

Magnetem expozice ovšem byla dvojice dlouhotočných CNC automatů MANURHIN K’MX 916 CLEVER a MANURHIN K’MX 732 EVO.

Dvojice Mahu

Dlouhotočný automat Manurhin K´MX 916 CLEVER obrábí 4mi nástroji současně. V současném výrobním programu je to jediný stroj Manurhin s nástrojovou hlavou.

MANURHIN K’MX 916 CLEVER

Díky konstrukci stroje, umožňující posuvy nástrojové hlavy v osách X,Y a navíc i Z, je možno tímto strojem soustružit u vodícího pouzdra dvě různé operace. Zdvih v ose Z je navíc 65 mm, což umožňuje obrábět na dlouhotočném automatu i dílce, které kvůli nutnosti zasunout obrobeným průměrem zpět až do vodícícho pouzdra nebylo dříve možné.

Tady se můžete podívat na stroj při práci…

Dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 732 EVO patří k nejvýkonnějším strojům firmy a je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 32 mm.

MANURHIN K’MX 732 EVO

Vzhledem k vrtání vřetene 37 mm není nutná úprava konců tyče na menší průměr pro uchycení kleštinou podavače tyčí. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny, rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným s hlavním vřetenem. Sedum lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Díky konstrukčnímu řešení stroje lze obrábět až čtyřmi nástroji současně.

Ukázka funkcí na videu…

Prohlédněte si další fotografie z expozice firmy Tajmac-ZPS, a.s. nebo navštivte jejich internetové stránky.