TRUMPF TruLaser Tube 3000 fiber – řezačka pro začátečníky i experty

trulaser tube 3000

Společnost TRUMPF oznámila uvedení nového řezacího vláknového laseru na řezání trubek a profilů – TruLaser Tube 3000. Stroj je cenově výhodná volba i při nízkém až středním využití kapacity. Je proto stejně vhodný pro společnosti, které teprve vstupují do oblasti využití této technologie, stejně jako pro společnosti, které se snaží rozšířit svou výrobní kapacitu. Stroj umožňuje všestranné zpracování trubek a profilů a nahrazuje běžné kroky zpracování trubek, jako je řezání, vrtání a frézování.

Startovací sada pro vstup do světa zpracování trubek
Vláknová řezačka TruLaser Tube 3000 pokrývá širokou škálu aplikací včetně profilů, kruhových trubek a plochých ocelových tyčí. Nabízí také možnost zpracování L a U profilů. Dvoukilowattový polovodičový laser provádí vysokorychlostní řezání měkké oceli, nerezové oceli, hliníku a barevných kovů, jako je měď a mosaz. Ve stroji je již uložena rozsáhlá sada řezných dat. TruLaser Tube 3000 může řezat trubky s průměry až 152 milimetrů a profily s vnějším obvodem až 170 milimetrů. Samostředící upínací technologie, která je navržena tak, aby trubku udržovala na svém místě a správně ji během obrábění správně přizpůsobila, se automaticky přizpůsobí rozměrům trubek, aniž by od obsluhy vyžadovala ruční nastavení. Řezačka TruLaser Tube 3000 také automaticky nakonfiguruje další důležitá nastavení. Funkce AdjustLine upravuje parametry řezu stisknutím tlačítka a zajišťuje tak spolehlivé řezání materiálů nižší kvality. SeamLine Tube zase detekuje svarové spoje a značení na vnitřním a vnějším povrchu trubek, což operátorům pomáhá kontrolovat, zda jsou trubky správně zarovnány ve stroji a zda je svarový šev v požadované poloze v hotovém dílu. Díky snadnému nastavení a vysokému stupni automatizace je vláknová řezačka TruLaser Tube 3000 uživatelsky přívětivý stroj, který představuje nákladově efektivní variantu pro malé velikosti výrobních šarží.

TruLaser Tube 3000

Foto: TRUMPF

Spolehlivá a přesná manipulace s díly
TruLaser Tube 3000 řeže trubky s hmotností až 18,5 kilogramů na metr a s tloušťkou materiálu až 8 milimetrů. Podavač k dispozici ve dvou variantách, které mohou být určeny pro 6,5 m nebo 8 m délky materiálu. Díky volitelnému automatizovanému nakládacímu systému LoadMaster Tube je stroj také nákladově efektivní volbou pro velkoobjemové výrobní procesy. Integrovaný sklad materiálů známý jako „zásobník svazků“ poskytuje prostor, který pojme až 4  tuny materiálu nebo až 5 tun v případě verze  stroje určené pro nakládání 8 metrů dlouhých tyčí. Systém LoadMaster Tube odděluje a měří trubky současně s řezáním a dopravuje je do stroje. Pro zajištění nejkvalitnějších dílů podepřete trubky podpěrnými trubkami a zavede je k řezací hlavě. Tyto válce mohou být nastaveny na aktuální průměr trubky jedinou jednoduchou akcí. Stroj má také pomocné vodicí válečky na vykládací straně, které poskytují větší podporu dlouhým trubkám během zpracování. Vláknová řezačka TruLaser Tube 3000 pak vysune hotové díly na stojan. Je nastavena správná ergonomická výška a obsluha může opracované díly pohodlně odstranit, zatímco stroj pokračuje v další práci. Kratší polotovary lze vysunout přímo do sběrné palety. TruLaser Tube 3000 fiber automaticky oddělí odřezané části a kovový šrot od hotových dílů a uloží je v odpadových kontejnerech.

TruLaser Tube 3000 fiber

Foto: TRUMPF

Klíčové komponenty snadno přístupné kdykoli
Díky konstrukci krytu řezné části stroje má obsluha snadný přístup k nakládacím a vykládacím stranám stroje kdykoli – například k vložení jednotlivých trubek do stroje za účelem zpracování menší úlohy mezi většími. Není tedy nutné kompletní vypnutí stroje. Velké a před laserem zabezpečené pozorovací okno usnadňuje sledování procesu řezání.

TruLaser Tube 3000 fiber

Foto: TRUMPF

Připraveno pro inteligentní továrnu
Pracovníci obsluhy stroje mohou provádět změny ve výrobním plánu stroje nebo dohlížet na stroj pomocí řídící aplikace, což operátorovi ještě usnadňuje sledování celého procesu obrábění na TRUMPF TruLaser Tube 3000. Zahrnuto je například zabezpečené datové rozhraní založené na OPC UA pro připojení stroje například k systému ERP nebo MES nebo k cloudové aplikaci. Strojové aplikace TRUMPF poskytují informace o době běhu programu a využití kapacity stroje.

Trumpf logo

 

 

 

Zdroj zprávy: TRUMPF