Turecko – informace pro exportéry

turecko

Zástupci zahraniční kanceláře CzechTrade Turecko s lokací v Istanbulu v souvislosti s aktuálním děním v této zemi monitorují situaci a jsou k dispozici českým exportérům. Turecká oblast zasažená ničivým zemětřesením je mimo jiné důležitým průmyslovým centrem. Na vyhodnocení dopadů na exportní aktivity českých firem je v tuto chvíli příliš brzy. Turecko je stejně jako Česko silně proexportně zaměřená ekonomika, proto se dá očekávat, že vyvine maximální úsilí směřující k minimalizaci dopadů katastrofy na možné narušení dodavatelsko-odběratelských řetězců.

zemetreseni

Událost se nicméně odehrála v době, kdy je země v obtížné ekonomické situaci. Ta se může v postižených lokalitách ještě zhoršit kvůli nutnosti přesměrovat finanční prostředky na boj s následky katastrofy.

„Jde o obrovskou tragédii, která si vyžádala tisíce lidských životů. Každý pomáhá jak může, naše kancelář v Turecku je připravena pomoci českým exportérům. Ti zde působí převážně prostřednictvím lokálních partnerů,“ uvádí Michal Nedělka, ředitel turecké zahraniční kanceláře s tím, že v tuto chvílí žádný z našich klientů exportujících do Turecka nepotřeboval v souvislosti se situací v zemi podporu ze strany CzechTrade.

Zdroj zprávy: CzechTrade
czechtrade logo