V Dukovanech rostou nové kancelářské, školicí i výcvikové prostory elektrárny

čez dukovany

Právě v těchto dnech probíhá stěhování zaměstnanců do nové administrativní budovy, která v průběhu roku vyrostla před areálem dukovanské elektrárny, Současně energetici v blízkosti budovy hlavního vstupu do JE Dukovany začali s přípravou výstavby víceúčelové sedmipatrové budovy. Nové prostory nabídnou především kancelářské, vzdělávací, ale také výcviková pracoviště. Do modernizace objektů v Dukovanech ČEZ investuje přes 600 miliónů korun.

Dukovany

V nové dvoupodlažní administrativní budově, jejíž výstavba byla zahájena v říjnu loňského roku, řemeslníci jen před pár dny dokončili poslední drobné dokončovací práce po nedávné kolaudaci. Budova se třemi konferenčními místnostmi a 43 prosvětlenými kancelářemi nabízí moderní a komfortní prostory až pro 92 zaměstnanců, kteří se sem přestěhují ze stávajících objektů, které jsou ještě z doby výstavby elektrárny. Ty pak následně čeká oprava a noví nájemníci.

Dukovany

 

„S rostoucími legislativními požadavky a naším maximálním úsilím o zajištění kontrol a dohledu nad stavem zařízení vlastními odbornými silami jsme v uplynulých letech výrazně navýšili počty nových zaměstnanců. Současně tak pro ně musíme zajistit odpovídající moderní pracovní prostory. Většina stávajících objektů v předzávodní části elektrárny je z doby výstavby a kapacitně ani technicky nedostačují současným potřebám,“ vysvětluje důvody výstavby nových budov Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Dukovany

Proto v těchto dnech začal ČEZ po dlouhých přípravách s výstavbou další víceúčelové sedmipatrové budovy, ve které bude kromě kancelářských prostor také výcvikové a školicí pracoviště, zaměřené na práci na otevřené technologii a v kontrolovaném pásmu elektrárny. Budova, která vyroste v těsné blízkosti areálu elektrárny by měla být dokončena na přelomu roku 2023/2024.

Dukovany

Letos v září otevřel ČEZ v JE Dukovany nové moderní parkoviště s kapacitou 350 parkovacích míst s fotovoltaickým zastřešením, které v rámci nárůstu počtu zaměstnanců pomohlo řešit dlouhodobý nedostatek parkovacích míst. V elektrárně aktuálně pracuje 1438 zaměstnanců ČEZ a v době odstávky se díky pracovníkům dodavatelů počet zdvojnásobuje.

Jiří Bezděk , mluvčí ČEZ, Jaderná elektrárna Dukovany

Zdroj zprávy: ČEZ, a.s.
ČEZ