Valašskokloboucké Klobouky slavnostně otevřely již druhý podnikatelský inkubátor

czechinvest

Na obnovu objektu získalo město podporu z národního programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Dům na rohu v historickém jádru Valašských Klobouk byl nikdy nedokončenou stavbou původně určenou pro polyfunkční dům. Po desítkách let chátrání zahájil dne 12.dubna 2022 zcela novou etapu své existence, nyní již coby inspirativní podnikatelské centrum. Ve čtyřech podlažích nabízí komerční plochy, kanceláře či multifunkční prostor ke krátkodobým pronájmům, na pobytové střeše pak i relaxační zónu.

Valašské Klobouky

 

„Slavnostní otevření Domu na rohu je pro naše město významným okamžikem, protože uvádíme do života novou architektonickou dominantu Valašských Klobouk a současně další prostor, který bude sloužit pro podporu podnikání,“ uvedla starostka města Eliška Olšáková.

Dům na rohu bude fungovat v režimu podnikatelského inkubátoru a svá nová sídla už si začali zabydlovat první nájemci. Podle aktuální skladby firem se dá usuzovat, že zde vznikne centrum řemesel, služeb a také kreativního průmyslu.

Valašské Klobouky

Projekt se podařilo zrealizovat díky dotaci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů. Kompletní rekonstrukce objektu odstartovala v roce 2020 a její náklady přesáhly 27 milionů korun, z toho dotace činila přes 21 milionů. Zbytek financovalo město z vlastních prostředků stejně tak jako odkup nemovitosti ve výši 6,3 milionu korun.

Valašské Klobouky

 

„Koncepční přístup Valašských Klobouk k podpoře podnikání a rozvoji města po ekonomické i urbanistické stránce je mezi obcemi obdobné velikosti vzácný. Jsem rád, že jsme se na oživení Domu na rohu také mohli podílet a poskytnout městu konzultační podporu a pomoc se zprostředkováním dotace. Těšíme se na spolupráci na dalších projektech,” uvedl David Petr, ředitel odboru podnikatelské lokalizace agentury CzechInvest.

Valašské Klobouky

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest