Valk Welding letos představuje evropský integrátor svařovacích robotů

Společnost Valk Welding je hrdá rodinná firma, která vyvíjí a vyrábí systémy svařovacích robotů připravených k použití nejen pro malé, ale i střední požadavky na výrobu. Ve společnosti Valk Welding nikdy nestojí na místě a neustále rozšiřují své kapacity, aby mohla ještě lépe sloužit svým zákazníkům.

 

„Potkáváme se na veletrhu se spoustou našich stálých zákazníků, přicházejí však i noví,“ říká s potěšením Jakub Vavrečka, ředitel společnosti, který nám v krátkosti hrdě představil evropský integrátor svařovacích robotů Valk Welding – velký 12osý svařovací robotický systém pro robotické svařování těžkých a dlouhých výrobků do 20 tun a délky obrobku až 25 m.

Tento robotický systém ukazuje, co firma dokáže v oblasti robotizace svařování pro firmy s malosériovou výrobou.

 

To, že Valk Welding najde řešení jak pro malé, tak velké svařovací záměry, dokládá společnost dalším robotickým systémem, který je součástí expozice MSV 2023. Univerzální stroj pod označením TRACK-FRAME-E skrývá dvě vedle sebe umístěné pracovní stanice o délce 3100 mm, vše na speciálním tuhém rámu. Předvádí také nejnovější verzi Offsite Teaching powered by VRPS, při kterém svářeč programuje obrobky pomocí virtuální reality a nechybí ani nový ARP (Automatic Robot Programming), umožňující plně automatické programování svařovacích robotů.

Zákaznickou základnou Valk Welding jsou především menší a střední rodinné firmy, které svařují sice v menším počtu sérií, ale různoroději, kdy společnost přichází s řešením, které právě těmto firmám umožňují zjednodušit programování, zrychlit přípravu výroby a překonat problémy s přesností přípravy výroby.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s., Foto: Zakazka.cz
BVV logo