Více ergonomie pro vyšší produktivitu

linde

Nové verze sloupů dávají poloautomatickým horizontálním vychystávacím vozíkům od Linde Material Handling ještě více ergonomie a pohodlí. V horizontálním vychystávání stále existuje velký potenciál pro optimalizaci. Odpovídající opatření jsou zaměřena na co nejkratší docházkové vzdálenosti mezi vozidlem a odkládací přihrádkou a také na nejlepší možnou ergonomii s cílem co nejlépe podpořit a odlehčit zaměstnancům. Se třemi novými verzemi stožáru poloautomatického vychystávacího vozíku Linde N20 C SA mohou operátoři snadno zvednout vidlice vychystávacího vozíku do pracovní výšky a nemusí se při pokládání zboží ohýbat. Tím se šetří síly a energetické zásoby a zdraví zaměstnanců.

„Procesní a dodavatelské řetězce, které se stále více digitalizují, rostoucí počet variant produktů a v neposlední řadě požadavky na co nejvyšší míru vychystávání znamenají, že osoby odpovědné za logistiku ve skladech a distribučních centrech stále více hledají řešení pro automatizaci,“ říká Manuel Seidel, produktový manažer automatizace. „Pokud vlastní proces vychystávání, tedy vychystávání zboží z regálu a jeho pokládání na nosič zboží, probíhá ručně, může i tak poloautomatizovaný vychystávač Linde N20 C SA podporovat obsluhu při pohybu zařízení v uličce. To šetří čas a energii a zvyšuje produktivitu,“ nastiňuje hlavní výhody Seidel.

Se třemi novými verzemi stožáru nabízí poloautomatický vychystávací stroj operátorům další výhody díky lepší ergonomii. Kompaktní model Linde N20 CL ​​​​SA je určen pro vychystávání z nejnižší úrovně regálu na paletě, kterou lze zatížit hmotností 1200 kilogramů. U tohoto modelu lze vidlice zvednout do ergonomické výšky a umožnit řidiči umístit odebrané zboží na paletu v poloze příznivé pro záda. Díky kompaktní konstrukci je vychystávací vozík mimořádně obratný, i když je plně naložený. S modelem Linde N20 CD SA, který má na hlavním výtahu maximální nosnost 1200 kilogramů, mohou vychystávači samostatně nabírat dvě palety a přepravovat je na sobě, aby ušetřili místo. Tato varianta sloupů je vhodná zejména pro přepravu na dlouhé vzdálenosti. Těžké zboží je skladováno na výchozím výtahu, křehké zboží na hlavním výtahu.

Linde N20 CL ​​​​SA
Se třemi novými verzemi sloupů nabízí poloautomatický vychystávací vozík od Linde Material Handling obsluze další výhody díky lepší ergonomii.

Vyšší efektivita díky poloautomatickým jízdním režimům
Nové varianty stožáru rozšiřují rozsah použití pro Linde N20 C SA. Hlavní charakteristikou poloautomatického vychystávacího vozíku jsou dva jízdní režimy. Zobrazují dvě hlavní zákaznické aplikace: V první se zaměstnanec pohybuje na polici ve tvaru U. Nejprve vybírá pouze na jedné straně a poté přechází na druhou. Vozidlo ho následuje na jeho cestě uličkou, vyhýbá se menším překážkám a automaticky zastaví na konci uličky. Zastaví-li obsluha pro vyzvednutí zboží, zastaví i vozidlo; pokračuje-li zaměstnanec v cestě, jede vozidlo také automaticky dál. To ušetří obsluze mnoho chůze, protože se nemusí pokaždé vracet na plošinu řidiče, aby zavezli zařízení na další regálovou pozici. Používá se druhý jízdní režim když se vychystávání provádí na obou stranách regálu současně. Výsledkem je vzor ve tvaru Z. V tomto případě operátoři pošlou vozidlo dálkovým ovládáním dopředu. Na konci uličky řidič nastoupí do vychystávacího vozíku a zajede do další uličky.

Na otázku, pro koho se poloautomatizovaná možnost vychystávání zakázky vyplatí, Manuel Seidel odpovídá: „V závislosti na aplikaci lze dosáhnout zvýšení účinnosti o šest až 15 procent. Pokud počítáte se zhruba o deset procent vyšší produktivitou, další investice do dvousměnného provozu se vrátí zhruba za rok s mzdovými náklady obvyklými v oboru.“ Další výhoda: Vozidla lze bez problémů integrovat do stávajících procesů zákazníka.

Linde N20 CL ​​​​SA
Poloautomatický vychystávací vozík Linde N20 C SA ušetří operátorům mnoho chůze, protože se nemusí pokaždé vracet na plošinu řidiče, aby zavezli zařízení na další regálovou pozici.

Zabezpečení na nejvyšší úrovni
Vysoce výkonné bezpečnostní skenery, které jsou integrované vpředu a detekují osoby, překážky a další vozidla a zabraňují kolizím, zajišťují vysokou úroveň bezpečnosti pro poloautomatická vozidla. Aby byla zajištěna bezpečná a pohodlná pracovní plocha pro obsluhu, vozidlo také dodržuje minimální vzdálenost 50 centimetrů od regálu.

Zdroj zprávy: Linde Material Handling
Linde