Vodní paprsek RychlýTOM na MSV 2014

Řezání vodním paprskem je velmi efektivní technologie, která umožňuje přesné vyřezání i složitých tvarů do téměř libovolných materiálů, a to bez tepelného ovlivnění jeho struktury.

Ryze česká společnost RychlýTOM s.r.o. není v oblasti řezání vodním paprskem žádným nováčkem, ale spíše vážným konkurentem zavedených zahraničních značek i domácím obchodním firmám. Kromě vlastního vývoje a výroby řezacích zařízení s často unikátními schopnostmi provozuje totiž i 2 vlastní řezací centra, a to v Hradci Králové a v Drahotuších (obec na Moravě, blízko Hranic), kde nabízí služby pro strojírenské a další firmy. Bohaté praktické zkušenosti z kooperací a z toho vyplývající přímé vnímání potřeb a problémů zákazníků firma proměňuje ve výhodu při vývoji svých strojů.

Expozice RychlýTOM

Expozice RychlýTOM s.r.o. na MSV 2014

Ačkoli letos nebyla expozice firmy tak nabitá technologickými novinkami jako na MSV 2013, kde firma předváděla kouzla s 5tiosou naklápěcí řezací hlavou PAC-60, resp. řezání na rotujícím materiálu a řezání do vypuklých nebo vydutých polotovarů, bylo na stánku v hale B vidět velký zájem návštěvníků. RychlýTOM vystavoval CNC řezací stroj vyšší třídy RED LINE, určený pro široké spektrum využití s maximálním vybavením v pracovních rozměrech od 1x1m do 12x4m (osy X-Y) s 1 až 4mi řezacími hlavami nesenými na maximálně 2 samostatných osách Z.

RED LINE - řezací hlava

RED LINE – řezací hlava


Tato řada je standardně vybavena 1x 3D naklápěcí hlavou určenou pro eliminaci úhlu podřezu a dělení tvarů pod úhlem 60° v obou osách.

RED LINE

RED LINE – detail řezací hlavy


Řezací hlava a její schopnosti jsou klíčovým prvkem celého procesu řezání.
Detail řezací hlavy

Detail řezací hlavy

Horní pohled na řezací hlavu a ovládací panel RT2513…

RED LINE

RychlýTOM RED LINE RT2513

RT2513 v čelním pohledu ukazuje, že i modernímu designu společnost RychlýTOM věnuje patřičnou pozornost a pečlivost.

RED LINE RT2513

RED LINE RT2513

Živá ukázka řezání vodním paprskem na stroji RychlýTOM 2513. Tloušťka materiálu je dobře vidět na jedné z fotografií níže. Tady se můžete podívat na přesnost s jakou hlava vyřezává spirálovitý tvar…

Návštěvníci expozice obdivovali i ukázky využitelnosti technologie vodního paprsku. Různé materiály, různé tloušťky a tvary, kterých by jinými technologiemi nebylo možno docílit…

vzorky

Vzorky vyrobené vodním paprskem

Hotový “produkt”, resp. ukázka pro návštěvníky veletrhu, aby se sami přesvědčili, jak stroje RED LINE řežou vodním paprskem přesně a bez otřepů hran, resp. bez nutnosti následného finálního opracování (broušení, kartáčování atd.)

Vyřezaný vzorek

Vyřezaný vzorek


Zadní pohled na pracovní prostor RT 2513 s vystavenými vzorky…
Pracovní  prostor

Pracovní prostor RED LINE RT 2513

Srdcem každého stroje, který řeže vodním paprskem je vysokotlaká pumpa. RT2513 používá špičkový agregát KMT Streamline PRO2 60 (90,000 PSI/6,200 bar) se zvýšenou účinností oproti předchozímu modelu. Nárůst produktivity by měl být 30% až 40%!

KTM STREAMLINE PRO2 60

Vysokotlaký systém KMT Streamline PRO2 60

Na loňský veletrh MSV 2013, resp. na expozici společnosti RychlýTOM s.r.o. se můžete podívat tady.

V případě dotazů nebo zájmu o řezací stroje nebo kooperace kontaktujte přímo společnost RychlýTOM s.r.o..