Vypravte se za službami pro podnikání a export na Českou národní expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Návštěvníci MSV se mohou těšit na Českou národní expozici na stánku číslo 9 v pavilonu P. Již počtvrté představí na jedné expozici hned 12 institucí a agentur: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo obrany, agentury CzechTrade, CzechInvest, API, instituce poskytující finanční služby Česká exportní banka, EGAP a Národní rozvojová banka, dále specializované instituce Strojírenský zkušební ústav, Úřad průmyslového vlastnictví a Technologická agentura ČR.

český pavilon MSV BVV

Národní stánek nabídne doprovodný program pro širokou veřejnost a poradenství pro podnikání a export. Během úterý a středy bude probíhat řada seminářů o dotačních příležitostech z evropských fondů, exportu do USA, Japonska a další. Seminář o vodíkových technologiích osvětlí návštěvníkům jejich potenciální využití v různých oborech. Ve čtvrtek poskytne Meeting Point CzechTrade exportní konzultace se specialisty agentury CzechTrade z 23 světových destinací. Registrovat se můžete již na ní na webu agentury CzechTrade. Praktickou ukázku uvidí návštěvníci v podobě instalace s prvky cirkulární ekonomiky, která je pro úspory a efektivní nakládání se zdroji jedním z nosných témat budoucnosti českého průmyslu.

Fotogalerie České národní expozice na MSV 2022

Česká národní expozice však nabídne i bohatou ukázku technologických inovací, které byly podpořeny z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. Výstava projektů předvede moderní motory i mobilní vodíkový zdroj elektrické energie a bude jí dominovat model letounu L-39NG. Unikátní příležitostí bude možnost vyzkoušet si pilotování tohoto letounu přímo na národní expozici.

MSV simulátor Aero l39

Veletrh v letošním roce reflektuje i situaci na Ukrajině a v samostatném pavilonu A za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu vznikne platforma Contact Ukraine pro české firmy nabídnout technologie a podílet se tak na obnově Ukrajiny.

64. ročník MSV bude vynikající příležitostí pro odborníky, podnikatele a zástupce průmyslu z celého světa, aby se seznámili s nejnovějšími trendy a inovacemi ve strojírenství a elektrotechnickém průmyslu. Bude to také skvělá příležitost pro navázání nových obchodních partnerství a spolupráci s firmami a státními institucemi.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV logo