WEMAC a taima na FOR INDUSTRY 2018

WEMAC FOR INDUSTRY 2018

Tradičně spojená expozice dvou sesterských firem přináší z jedné strany zajímavé stroje z oblasti CNC broušení a z druhé propracované systémy pro odvod a filtraci.

wemac

WEMAC představil filtrační věž pro koncentrované mlhoviny a olejové kouře ABSOLENT A•SMOKE-20, napojenou na plně funkční, elektricky ovládaný model sací digestoře ke stroji tlakového lití. Konstrukce odpovídá zhruba polovině velikosti skutečně dodaného zařízení, ale zájemci mohli vidět, jak stroj pracuje a jak se ovládá přes dotykový panel (MENEGON)

ABSOLENT A•SMOKE-20 ABSOLENT A•SMOKE-20

Tady se můžete podívat na video, které ukazuje funkci mechaniky modelu i odsávání zplodin…

Oficiální video z YouTube fy WEMAC

Dalším zajímavým exponátem byla kompaktní jednotka ABSOLENT A•LINE pro odsávání olejových kouřů a aerosolů až do 70 mg/m³. Jednotka je určena pro obráběcí centra, dlouhotočné automaty, vícevřetenové soustruhy a podobná zařízení. Účinnost pro částice o velikosti menší než 3 μm činí 99,97%, což je důsledkem použití čtyřstupňového systému filtrace a vysokého výkonu sacího agregátu. Jednotka je vybavena komunikačním systémem A•CONTROL, který sleduje stav filtrační jednotky a umožňuje její snadné řízení. Pohodlně lze nastavit rychlost a výkon ventilátoru nebo sledovat stavové informace o tlakových ztrátách zařízení, počtu hodin v provozu, zjistit čas posledního servisního zásahu atd.

A.line

Společnost WEMAC rovněž předvedla řadu kompaktních odlučovačů olejové a emulzní mlhoviny značky Filtermist, a to konkrétně modely FX 6002 a FX 4002. Novinkou pak byly přídavné sekundární filtry S FUSION, rovněž od Filtermist. Tyto filtry jsou určeny pro zachycení ultrajemných olejových částic. Filtry pracují na principu samodrenážních mikrovláken a jsou vybaveny funkcí návratu podstatného objemu filtrovaného oleje zpět do stroje. Filtry S FUSION jsou zatím dostupné pro filtrační jednotky S-400 (425 m³/hod) a S-800 (800 m³/hod).

Filtermist

Podtlakový OFUKOVACÍ BOX CAB-500 je sice malé a nenápadné zařízení, ale jde o užitečný doplněk. Na dílnách a v obrobnách poslouží k očištění obrobku od zbytků kapaliny, od zbytků třísek z obrábění, částic po broušení a jiných operací. Nožním pedálem spustí obsluha odsávání a vzduchovou pistolí se stlačeným vzduchem odstraní nečistoty. To vše, aniž by došlo ke znečištění okolí pracoviště, rozptylu olejových částic, zbytků aerosolu a tak podobně.

OFUKOVACÍ BOX CAB-500

Absolent OFD 2000C je předchůdce modelu A•mist 20 a je primárně určen pro filtraci většího množství emulzní mlhoviny nebo olejového aerosolu pro potřeby třískového obrábění, broušení nebo elektroerozivního obrábění atd.

Abbsolent OFD 2000C

Posledním exponátem v segmentu firmy WEMAC byla kompaktní filtrační jednotka CRAWLAIR, která najde využití při odsávání suchých zplodin, tj. při broušení, svařování apod. Má vysoký filtrační výkon (1000 m³/hod), rázové čištění patronových filtrů, protijiskrový zhášeč a možnost instalace na stěnu nebo jako mobilní jednotka s kolečky.

CRAWLAIR

Společnost taima na FOR INDUSTRY 2018 předvedla 2 brusky. První byla NC hrotová bruska PALMARY GU-3260-NC s oběžným průměrem 320 mm a vzdáleností mezi hroty 600 mm. Bruska má příjemně jednoduché ovládání, a to včetně češtiny.

PALMARY GU-3260-NC

Druhým vystavovaným strojem byla CNC rovinná bruska CHEVALIER SMART-B818-III se třemi souvisle řízenými osami a stolem 200 x 460 mm, která umožňuje tvarové broušení v příčné i podélné ose.

CHEVALIER SMART-B818-III CHEVALIER SMART-B818-III