Za přítomnosti izraelské velvyslankyně a rektora ČVUT byl včera zahájen druhý ročník unikátního programu CIPA – CZECH ISRAEL PARTNERSHIP ACCELERATOR

CZECH ISRAEL PARTNERSHIP ACCELERATOR

CIPA je unikátní program, kterého se účastní multikulturní týmy studentů Českého vysokého učení technického v Praze a studentů Izraelského technologického institutu Technion z Haify. Akce se koná pod záštitou ministra průmyslu a obchodu Ing. Jozefa Síkelya ministryně pro vědu, výzkum a inovace Mgr. Heleny Langšádlové. Téma letošního ročníku je udržitelnost.

CZECH ISRAEL PARTNERSHIP ACCELERATOR

Program CIPA dnes na půdě ČVUT slavnostně zahájili rektor ČVUT doc. RNDr. Vojtěch Petráček, CSc. a izraelská velvyslankyně Anna Azari. Akce potrvá dva měsíce, jejím hlavním tématem je „Udržitelnost“ a zahrnuje úvodní workshop, virtuální akcelerační fázi a závěrečný workshop spojený s prezentací výsledků práce firmám. Týmy jsou po celou dobu programu vedeny vysoce kvalifikovanými mentory. Dva mentoři, Beáta Vörösová a Petr Kopeček, jsou odborníky společnosti CzechInvest, dalšími mentory jsou právník Jan Urban a za izraelskou stranu úspěšný manažer Efi Ben Artzy. Všichni zmínění mají s mentoringem v oblasti startupů bohaté zkušenosti a budou tak pro studenty velkou oporou a inspirací.

CZECH ISRAEL PARTNERSHIP ACCELERATOR

Cílem programu CIPA je nalézt společně řešení pro jedinečné výzvy konkrétních společností, a to s důrazem na udržitelnost, akceleraci a podporu podnikání. V rámci pražského workshopu navštíví studenti společně se svými mentory firmy zapojené do programu, kterými jsou Via FAOC s.r.o. a Resilient a.s.. Detailně s nimi prodiskutují jednotlivé výzvy a vzájemná očekávání. Díky svému zapojení do tohoto unikátního programu také získají zkušenosti v oblasti podnikání a vývoje řešení či při práci s významnými společnostmi pohybujícími se na poli inovací. Mají tak možnost získat osobní doporučení od oceňovaných mentorů a odborníků jednotlivých firem.

CZECH ISRAEL PARTNERSHIP ACCELERATOR

Úvodní workshop se koná od 17. do 20. října v Praze, závěrečný workshop a prezentace výsledků práce pak na Izraelském technologickém institutu Technion v Haifě.

Zdroj zprávy: ČVUT Praha