Zvýšení produktivity – spolupráce „Výroba jako služba“ s FlexFactory

škoda auto kuka

KUKA Systems GmbH a FlexFactory GmbH od MHP | Mnichov Re | Porsche na veletrhu automatica v Mnichově oznámilo strategickou spolupráci za účelem společné nabídky pay-on-production. Cílem spolupráce je nabídnout zákazníkům adaptabilní výrobní kapacity, které jsou rezervovány jako služba. Zákazníci se tak mohou zcela soustředit na vývoj produktů a spokojenost zákazníků, aniž by museli nést investiční náklady.

Přizpůsobení tradičních procesů ekonomickým změnám
Ekonomika, vyvolaná dynamicky se měnícími očekáváními zákazníků, která dostávají výrobní společnosti pod vysoký tlak na investice, zažívá v současnosti velkou změnu. Aby zůstaly konkurenceschopné i v budoucnu, je třeba přizpůsobit tradiční procesy. Přesně toho lze dosáhnout požadovanou koncepcí pro modely operátorů.

kuka

“Vzhledem k aktuální výzvě dodavatelských řetězců, které již globálně nefungují, růstu cen v odvětví nákladní dopravy a trendu přemisťování výrobních závodů do Evropy, vidíme v tomto konceptu velký potenciál”
Gerald Mies, generální ředitel společnosti KUKA Systems

Zvyšte likviditu a produktivitu
U operátorského modelu neboli platby za výrobu zákazník nekupuje výrobní systém, ale nakupuje pouze vyrobené díly. Zákazník platí předem stanovenou cenu za produkt. Tímto způsobem je kapitál vázaný oběma partnery ve strojích a systémech splacen prostřednictvím poskytnuté služby. Pay-on-Production je koncept vyvinutý a úspěšně praktikovaný v automobilovém průmyslu , díky kterému se výroba měřená počtem hodin montáže na vozidlo stala nejproduktivnější na světě. S KUKA Toledo Production Operations, která vyrábí skelety karoserie na základě tohoto modelu od roku 2006, získala KUKA v této oblasti již mnohaleté zkušenosti.

“Se společností KUKA máme po naší straně velmi zkušeného partnera, s jehož odbornými znalostmi v oblasti automatizační techniky a skutečně implementovanými modely plateb za výrobu můžeme úspěšně implementovat a škálovat obchodní model „Výroba jako služba“.” Dr Phillip Hypko, generální ředitel FlexFactory

Zdroj zprávy: KUKA