ABB představuje nejmenší průmyslový robot s nejlepším užitečným zatížením a přesností ve své třídě

ABB IRB 1010

Společnost ABB uvedla na trh svého dosud nejmenšího průmyslového robota. IRB 1010 otevírá nové možnosti pro rychlejší, flexibilnější a kvalitní výrobu přenosných chytrých zařízení (“wearables”). Díky kompaktním rozměrům, nejlepšímu užitečnému zatížení ve své třídě a bezkonkurenční přesnosti nabízí IRB 1010 výrobcům elektroniky možnost zvýšit svou produkci zařízení, jako jsou chytré hodinky, sluchátka, senzory a sledovače zdraví, prostřednictvím automatizace.

IRB 1010 abb

 

„Trh nositelných chytrých zařízení rychle roste. Předpovědi hovoří o dvouciferném růstu v letech 2022 až 2028,“ říká Rui Liang, vedoucí obchodní linie ABB Robotics Electronics. „Aby se společnosti přizpůsobily tomuto růstu, potřebují kompaktní robotická řešení, která se vejdou do stísněných prostorů montážních linek elektroniky a přesně manipulují s malými součástkami, které jsou součástí nositelných zařízení. Náš IRB 1010 je nejpřesnější robot ve své třídě pro užitečné zatížení až 1,5 kilogramu a tyto požadavky splňuje. To umožňuje společnostem maximalizovat svou propustnost a produktivitu a zároveň zajistit nejvyšší úroveň kvality produktů.“

abb IRB 1010

IRB 1010 byl speciálně navržen pro stísněné prostory a speciální stroje ve výrobě elektroniky. S dosahem 370 milimetrů a půdorysem 135 x 250 milimetrů je IRB 1010 o 30 procent menší než současný nejmenší robot ABB – IRB 120. Díky těmto kompaktním rozměrům lze do výrobního prostředí integrovat více buněk. To zvyšuje hustotu výroby, což umožňuje výrobcům zvýšit jejich produkci.

IRB 1010 abb

S hmotností až 1,5 kilogramu má IRB 1010 nejvyšší užitečné zatížení ve své třídě: zvládne až trojnásobek hmotnosti srovnatelných robotů. Díky vysoké nosnosti a výkonnému přívodu stlačeného vzduchu lze manipulovat s více předměty současně, což znamená, že lze zpracovat více předmětů za hodinu. Kromě toho se otevírají nové aplikační možnosti, jako je odlupování fólie, manipulace s materiálem, montáž, lepení a kontrolní úkoly.

abb IRB 1010

Šest brzdových systémů zajišťuje další zvýšení produktivity. Umožňují robotickému rameni zůstat ve své poloze, i když stojí. Tím se eliminuje čas potřebný k tomu, aby se robot po zastavení nebo pauze vrátil do své pozice, a výroba může být obnovena rychleji.

Klíčem k vysoké přesnosti IRB 1010 je ovladač ABB OmniCore™ E10. Má prvotřídní opakovatelnost polohy a přesnost trajektorie 0,01 milimetru. Díky své štíhlé konstrukci je ideální pro použití při montáži malých dílů, kde se výrobní buňky musí dimenzovat stále menší. Regulátor nabízí nezbytnou flexibilitu, aby mohl rychle reagovat na měnící se požadavky – díky integrované digitální konektivitě a více než 1 000 dodatečných funkcí, které umožňují snadnou škálovatelnost.

ABB IRB 1010

OmniCore E10 spotřebuje až o 20 procent méně energie než předchozí regulátory ABB IRC5C. To dává výrobcům příležitost snížit své náklady na energii a zlepšit energetickou účinnost.

Snadné programování s Robot Control Mate
Programování IRB 1010 je s ABB Robot Control Mate snazší než kdy dříve. Robot Control Mate je k dispozici jako doplněk k programovacímu softwaru RobotStudio® od ABB. To umožňuje uživatelům spustit, přesunout a kalibrovat robota prostřednictvím počítače nebo tabletu – bez jakýchkoli znalostí programování.

Díky snadnému programování a malé velikosti nabízí IRB 1010 také nové možnosti pro vzdělávací instituce. Kompaktní design znamená, že jej lze nainstalovat například na stůl ve třídě. Kromě toho je IRB 1010 tak uživatelsky přívětivý, že učitelé, studenti a žáci se rychle naučí znalosti potřebné pro programování a ovládání.

IRB 1010 doplňuje rozsáhlou řadu kloubových robotů ABB. Patří mezi ně malé, střední a velké modely, včetně rostoucí rodiny kolaborativních robotů, které lze bezpečně používat po boku zaměstnanců.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male