ABB představuje pětiosý delta robot pro ultrarychlé vychystávání objednávek a balení lehkých produktů

FlexPicker® IRB 365

ABB rozšiřuje svou řadu delta robotů FlexPicker® o IRB 365. Má pět os a nabízí užitečné zatížení 1,5 kilogramu. IRB 365 je nejen flexibilní, ale také nejrychlejší delta robot ve své třídě – zejména pokud jde o přemísťování balených, lehkých produktů, jako jsou sušenky, pralinky, papriky, sladkosti, malé lahvičky nebo balíčky.

FlexPicker® IRB 365 od ABB

FlexPicker® IRB 365 je nejnovějším členem portfolia delta robotů ABB. Má pět os a nabízí užitečné zatížení 1,5 kilogramu. (Obrázek: ABB)

IRB 365 byl vyvinut na pozadí neustále rostoucího online obchodu a zvyšující se poptávky po produktech připravených k použití v regálech. Je proto ideální pro použití v potravinářském a nápojovém, farmaceutickém a spotřebním průmyslu. Zejména v těchto odvětvích je klíčová rychlost a schopnost rychle upravit výrobní linky podle potřeby.

FlexPicker® IRB 365 od ABB

Nový IRB 365 od ABB pokrývá širokou škálu aplikací: od podávání a přeorientování produktů až po sekundární balení a manipulaci s lahvemi. (Obrázek: ABB)

„IRB 365 dokáže vyzvednout produkty o hmotnosti jeden kilogram rychlostí 120 odběrů za minutu, zarovnat je svisle a umístit do prodejní krabice,“ zdůrazňuje Roy Fraser, globální produktový manažer ABB Robotics. „Naši zákazníci si uvědomují, že růst on-line maloobchodu podporuje poptávku po hotovém baleném zboží. Vyvinuli jsme nového delta robota, který tuto výzvu zvládne. Protože IRB 365 dokáže zpracovat více produktů za minutu, zvyšuje produktivitu. Zároveň šetří čas a energii, a tím zvyšuje efektivitu výroby.“

IRB 365 pokrývá širokou škálu aplikací: vkládání produktů a přeorientování, horní plnění, sekundární balení, manipulaci s lahvemi, rozbalování, 3D vychystávání a třídění balíků. Systém poháněný ovladačem OmniCore TM C30 – nejmenším ovladačem pro delta roboty na trhu – nabízí nejlepší řízení pohybu ve své třídě, integrovanou digitální konektivitu a více než 1 000 dalších hardwarových a softwarových funkcí pro splnění budoucích požadavků.

FlexPicker® IRB 365 od ABB

Zejména v potravinářském, nápojovém, farmaceutickém a spotřebním průmyslu je rychlost a flexibilita rozhodující – ideální podmínky pro použití nového delta robota FlexPicker® IRB 365 od ABB. (Obrázek: ABB)

Díky softwaru ABB PickMaster® Twin lze IRB 365 integrovat do balicích linek během hodin namísto dnů. A s pomocí technologie Digital Twin se časy přechodu zkrátí z hodin na minuty.

Nejnovější přírůstek do portfolia vychystávacích a balicích robotů ABB, IRB 365, lze kombinovat s dalšími roboty, jako je IRB 390, pro odebírání, manipulaci a balení produktů o hmotnosti od několika gramů do 15 kilogramů.

 

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male