ABB prodá divizi Mechanical Power Transmission (Dodge) společnosti RBC Bearings za 2,9 miliardy dolarů

abb dodge

ABB dnes oznámila definitivní dohodu o prodeji divize Mechanical Power Transmission (Dodge) společnosti RBC Bearings Incorporated (Nasdaq: ROLL) za hotovost 2,9 miliardy USD. Transakce vytváří předního výrobce vysoce vyvinutých vysoce výkonných ložisek a komponent pro řízení pohybu. Očekává se, že transakce bude uzavřena do konce roku 2021 a bude podléhat obvyklým podmínkám a regulačním schválením.

Dodge je již více než 140 let lídrem v konstrukci, výrobě a marketingu valivých ložisek, uzavřených převodovek a komponentů pro přenos energie. Společnost má jedno z nejkomplexnějších portfolií produktů mechanického pohonu na trhu a slouží průmyslovým odvětvím, jako je těžební průmysl, průmysl cementu a kameniva, sklad a potravinářský a nápojový průmysl.

abb dodge

Dodge po celém světě zaměstnává přibližně 1 500 lidí a k 30. červnu 2021 měl za posledních dvanáct měsíců tržby kolem 600 milionů amerických dolarů. Více než 90 procent z toho pocházelo z amerického kontinentu. Provozní marže EBITA byla kolem 23 procent. Divize, v jejímž čele stojí Roger Costa, má šest výrobních závodů – pět ve Spojených státech a jeden v Číně – se sídlem v Greenville v Jižní Karolíně.

abb bearings dodge

„Jsme rádi, že společnost Dodge může pokračovat v úspěšném příběhu růstu pod záštitou společnosti RBC Bearings,“ řekl Björn Rosengren, generální ředitel společnosti ABB. „Tato transakce dále posílí zisk ABB. V souladu s našimi prioritami v oblasti alokace kapitálu hodláme výtěžek z transakce použít původně k financování organického růstu, k rozdělení rostoucí udržitelné dividendy na akcii a na akvizice s přidanou hodnotou. V pravý čas vás budeme informovat o našich plánech na opuštění divize přeplňování a o možném IPO v divizi E-Mobility. “

rbc bearings“Jsme velmi potěšeni, že dnes můžeme oznámit, že ABB a RBC Bearings uzavřely dohodu o koupi Dodge.” Spojením společnost RBC Bearings posiluje své kompetence, přítomnost a přístup ke svým zákazníkům. Zároveň zvyšujeme náš růst na atraktivních koncových trzích Dodge. Obě obchodní oblasti se navzájem dokonale doplňují. Dodge přináší do nové společnosti nové nabídky, nové prodejní trhy a větší dosah. Spojená společnost bude mít atraktivní pozici na trhu v leteckém, obranném a průmyslovém sektoru, s širokou zákaznickou základnou a rozsáhlou geografickou přítomností, “řekl Dr. Michael J. Hartnett, předseda, prezident a generální ředitel společnosti RBC Bearings. „

ABB očekává z prodeje společnosti Dodge zisk z neprovozní účetní knihy před zdaněním ve výši přibližně 2,2 miliardy USD. Kromě toho ABB očekává platby daně z hotovosti související s transakcemi ve výši přibližně 400 milionů USD.

JP Morgan působí jako jediný finanční poradce a Kirkland & Ellis LLP jako právní poradce ABB pro tuto transakci.

Výhrady k prohlášení o budoucnosti
Tato tisková zpráva obsahuje „výhledová prohlášení“ týkající se prodeje divize Mechanical Power Transmission (Dodge) společností ABB. Takové „výroky o budoucnosti“ lze rozpoznat podle slov jako „plány“, „záměry“, „očekává“ a další podobné výrazy. Výroky vycházejí z aktuálních očekávání a zahrnují inherentní rizika a nejistoty, včetně faktorů, které by mohly vést ke zpoždění, úpravám nebo změnám a mohly by způsobit skutečné důsledky a výsledky se podstatně lišit od současných očekávání. Za prohlášení o budoucnosti nelze poskytnout žádné záruky. Kromě dalších rizik nemůže existovat žádná záruka, že bude prodej dokončen, nebo pokud bude dokončen, bude uzavřeno v zamýšleném období nebo že očekávané výhody budou realizovány prodejem. Je třeba zvážit výhledová prohlášení v tiskové zprávě spolu s četnými nejistotami ovlivňujícími činnost ABB, zejména včetně těch, které jsou uvedeny v části Varovné faktory ve výroční zprávě ABB na formuláři 20-F. ABB není povinna veřejně aktualizovat výhledová prohlášení, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí nebo z jakéhokoli jiného důvodu. uvedeno v části Varovné faktory ve výroční zprávě ABB na formuláři 20-F. ABB není povinna veřejně aktualizovat výhledová prohlášení, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí nebo z jakéhokoli jiného důvodu. zmíněno v části Varovné faktory ve výroční zprávě ABB na formuláři 20-F. ABB není povinna veřejně aktualizovat výhledová prohlášení, ať už v důsledku nových informací, budoucích událostí nebo z jakéhokoli jiného důvodu.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) je přední technologická společnost, která energicky podporuje transformaci společnosti a průmyslu na produktivnější a udržitelnější budoucnost po celém světě. Spojením svého portfolia v oblastech elektrifikace, robotiky, automatizace a pohonné techniky se softwarem definuje ABB limity technologicky proveditelného a umožňuje tak nové špičkové výkony. ABB se může ohlédnout za úspěšnou historii více než 130 let. Úspěch společnosti je založen na talentu jejích přibližně 105 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. www.abb.com

O ložiscích RBC
RBC Bearings Incorporated je mezinárodní výrobce a prodejce pokročilých přesných ložisek a komponentů. Společnost, která byla založena v roce 1919, se primárně zaměřuje na výrobu vysoce technických nebo regulovaných ložiskových produktů a komponentů, které vyžadují propracovaný design, testování a výrobní možnosti pro diverzifikované průmyslové, letecké a obranné trhy. Společnost má sídlo v Oxfordu, Connecticut, USA.

Zdroj zprávy: ABB
ABB logo male