Aero na veletrhu IDEX v Abú Dhabí

AERO Vodochody AEROSPACE

Aero Vodochody představuje na veletrhu IDEX ve Spojených arabských emirátech svůj nový letoun L-39NG, setkalo se zde s potenciálními zákazníky i s uživateli svých letounů L-39.

IDEX (International Defence Exhibition and Conference) je jednou z mála příležitostí, jak se v prvních měsících roku 2021 setkat se zástupci armád z celého světa i s firmami působícími v obranném průmyslu.

aero

Hned první den jsme se setkali s delegací ministerstva obrany Slovenské republiky v čele s ministrem obrany Jaroslavem Naďem. „Slovenskému ministerstvu jsme navrhli pokračování našeho strategického partnerství v oblasti výcviku vojenských pilotů, součástí navrhované spolupráce je i významné zapojení slovenského průmyslu do projektu L-39NG,“ popsal Jakub Hoda, viceprezident pro obchod Aera Vodochody.

idex

 

Kromě slovenské delegace zavítal během veletrhu na stánek i velitel vzdušných sil Spojených arabských emirátů, Ibrahim Nasser Mohamed Al-Alawi, a delegace z Turecka, Ukrajiny a dalších států. Oporou českým firmám byli zástupci českého ministerstva obrany vedení náměstkem Tomášem Kopečným, i český velvyslanec ve Spojených arabských emirátech Jiří Slavík a vojenský přidělenec Radek Krňávek.

idex

Aero se na veletrhu IDEX představilo na oficiálním českém stánku, který podpořilo Ministerstvo obrany a Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED).

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.