Aero nastavilo strategické partnerství s českými univerzitami

Český výrobce letadel Aero vstupuje do nové éry výzkumu a vývoje prostřednictvím strategické spolupráce s prestižními technickými univerzitami. Zástupci Aero se setkali s představiteli Českého vysokého učení technického (ČVUT), Vysokého učení technického v Brně (VUT) a Univerzity obrany v Brně (UNOB), aby prodiskutovali systematickou spolupráci na řadě klíčových projektů.

čvut aero

 

„Hlavním cílem bylo projednat strategický rámec naší spolupráce. Domluvit se na společných postupech a zasadit naše dosavadní jednotlivé kooperace a projekty do ucelené a dlouhodobé koncepce,“ informoval o průběhu setkání Petr Jinda, Executive Vice President & Chief Development Officer ve společnosti Aero.

Dlouhodobá spolupráce zahrnuje široké spektrum projektů, včetně vedení a zpracování bakalářských, diplomových a vědeckých prací. Aero také studentům z těchto univerzit nabízí možnosti účastnit se stáží. Zástupci Aero a univerzit se také dohodli na každoročním setkávání k vyhodnocení výsledků a diskuzi o dalším směřování.

„Aktuálně přijímáme na stáže 5-10 studentů ročně a již spolupracujeme na několika významných absolventských pracích,“ komentuje Petr Jinda. „Plánujeme rovněž řadu odborných přednášek, které budou vedeny zkušenými odborníky a specialisty z leteckého oboru. Strategická spolupráce s univerzitami a společné projekty přispějí celému českému leteckému průmyslu,“ zdůrazňuje Petr Jinda.

Dílčí partnerství s českými univerzitami však probíhají již delší dobu. Například v červnu tohoto roku se společnost Aero domluvila s ČVUT na vývoji softwaru pro sběr a analýzu provozních dat nových cvičných letounů L-39NG i jejich předchůdců L-39 Albatros s důrazem na zajištění jejich bezpečnosti a spolehlivosti.

Jedním z důvodů letošního otevření nového vývojového centra v Brně, které se specializuje mimo jiné na oblast avioniky a průvodní dokumentace pro letoun L-39NG, pak byla již stávající spolupráce s místními vysokými školami VUT a UNOB.

AERO Vodochody AEROSPACE a.s. se zaměřuje na vývoj, výrobu, údržbu a modernizace civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v České republice a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. V oblasti vlastních letounů je Aero stálým partnerem řady armádních letectev a má silnou pozici na trhu s vojenskými cvičnými a lehkými bitevními letouny. Díky 11 tisícům letounů, které vyrobilo za sto let své existence, stovkám stále používaných letounů L-39 Albatros sloužících u desítek vojenských provozovatelů i v řadě demo týmů, a zejména díky svému novému letounu L-39NG se Aero profiluje jako lídr na světovém trhu s proudovými cvičnými letadly. V oblasti civilního letectví Aero spolupracuje s největšími leteckými výrobci na široké škále projektů a je partnerem v několika risk-sharingových programech, kde je zodpovědné nejen za výrobu a montáž leteckých celků, ale také za jejich vývoj.

Zdroj zprávy: AERO Vodochody AEROSPACE a.s.
AERO Vodochody AEROSPACE a.s.