ArcelorMittal Tubular Products letos navýšil investice o 15%

ArcelorMittal Karviná jakl

Přední evropský dodavatel profilů a trubek ArcelorMittal Tubular Products Karviná letos v České republice investuje desítky milionů korun do zvýšení výkonnosti výrobních zařízení, automatizace výroby nebo snížení energetické náročnosti budov. Dodavateli investičních projektů by měly být převážně české firmy.

Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná plánuje v roce 2023 investovat do 15 investičních projektů přibližně o 15 % více finančních prostředků než v roce 2022.

jakl Karviná

 

„Všechny tyto investice, na jedné straně do rozvoje výroby a na straně druhé do snížení energetické náročnosti výroby, jsou v současné velmi turbulentní době důležitým krokem pro zlepšení konkurenceschopnosti firmy na evropském trhu,“ uvádí René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

Karvinský výrobní závod očekává, že realizace investičních projektů přinese zvýšení výkonnosti výrobních linek, automatizaci dalších výrobních procesů, úsporu nákladů na energie nebo zvýšení úrovně bezpečnosti. Investice by také měly přispět ke zkrácení dodací lhůty pro zákazníky a k rozšíření portfolia výrobků.

arcelor karviná jakel

Největšími letošními projekty pro karvinský JÄKL jsou automatizace balení u dvou výrobních linek a decentralizace vytápění budov areálu firmy. Tento projekt by měl přinést výraznou úsporu spotřeby zemního plynu.

arcelor karviná jakl

Mezi další investiční projekty v roce 2023 patří automatizace výstupu výrobní linky, nové válcovací stojany pro jednu výrobní linku, nový ukládací robot, rekonstrukce střech výrobních prostor, bezpečnostní opatření v prostorách lakovací linky a mnoho dalšího.

arcelor tubular karviná jakl

 

„Dlouhodobě dáváme přednost českým dodavatelům, takže se budeme snažit pro naše investiční projekty poptávat služby a výrobky převážně od tuzemských firem,“ doplňuje René Fabik.

Zdroj zprávy: ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s.
Jakl Karviná