Bosch plánuje rozšířit výrobu polovodičů v Reutlingenu

bosch

Společnost Bosch přeřazuje na vyšší rychlostní stupeň ve svém úsilí vypořádat se s přetrvávajícím celosvětovým nedostatkem čipů: Díky dodatečné investici ve výši více než čtvrt miliardy eur do roku 2025 plánuje technologická společnost další rozšíření výroby polovodičů v Reutlingenu. Peníze budou investovány do nových prostor a návrhu čistých prostor potřebných pro výrobu. Bosch se tak připravuje na neustále rostoucí poptávku po čipech pro aplikace v oblasti mobility a Internetu věcí.

bosch

 

„Naše výrobní kapacity pro polovodiče v Reutlingenu neustále rozšiřujeme. To posiluje naši konkurenceschopnost. Investujeme pro naše zákazníky a proti celosvětové krizi v dodávkách polovodičů,“ říká Dr. Stefan Hartung, předseda představenstva společnosti Bosch.

V závodě se staví nová část budovy s dalšími 3 600 metry čtverečními supermoderních čistých prostor. Od roku 2025 se zde budou vyrábět polovodiče založené na technologiích, které jsou v Reutlingenu již zavedeny. Bosch také rozšiřuje stávající centrum pro dodávky energie. Plánuje se další budova pro zásobování médii, která propojí stávající a nové výrobní prostory. Zahájení výroby v nových prostorách je naplánováno na rok 2025.

Bosch wafer

 

“Naše výrobní kapacity pro polovodiče v Reutlingenu neustále rozšiřujeme. To posiluje naši konkurenceschopnost. Investujeme pro naše zákazníky a proti celosvětové krizi v dodávkách polovodičů.” Dr. Stefan Hartung, předseda představenstva společnosti Bosch

V říjnu 2021 společnost Bosch oznámila, že jen v roce 2022 investuje více než 400 milionů eur do rozšíření svých polovodičových závodů v Drážďanech, Reutlingenu a malajském Penangu. Z toho přibližně 50 milionů eur poputuje do závodu na výrobu polovodičů v Reutlingenu. Společnost Bosch již také oznámila, že v letech 2021 až 2023 investuje v Reutlingenu celkem 150 milionů eur do dalších čistých prostor ve stávajících budovách. K tomu přispěje i nyní plánované rozšíření závodu o novou část budovy pro výrobu. Celkově se má plocha čistých prostor v Reutlingenu do konce roku 2025 rozšířit ze současných 35 000 metrů čtverečních na více než 44 000 metrů čtverečních.

Nejmodernější výroba polovodičů
Společnost Bosch provozuje v Reutlingenu závody na čipy založené na 150 a 200milimetrové technologii. Společnost vyrábí v Drážďanech polovodičové čipy na waferech o průměru 300 milimetrů. Všechny výrobní závody mají společný moderní přístup k řízení výroby na základě dat. „Díky kombinaci síťových technologií a metod umělé inteligence vytváří Bosch základ pro neustálé zlepšování výroby založené na datech, a tím i pro stále lepší čipy,“ říká Markus Heyn, člen představenstva společnosti Bosch a předseda obchodní oblasti Mobility Solutions. Jedním z příkladů je vývoj softwaru pro automatickou klasifikaci závad. Bosch také pomocí umělé inteligence optimalizuje tok materiálu. Nejmodernější výrobní prostředí v Reutlingenu má díky vysokému stupni automatizace zajistit budoucnost této lokality, a tím i pracovních míst.

Bosch

Rostoucí poptávka po polovodičích
Společnost Bosch vyvíjí a vyrábí polovodiče již více než 60 let a v Reutlingenu již více než 50 let – jak pro automobilový průmysl, tak pro spotřební sektor. Mezi vyráběné čipy patří aplikačně specifické integrované obvody (ASIC), mikroelektromechanické systémy (senzory MEMS) a výkonové polovodiče. Další rozšíření závodu bude v budoucnu sloužit především rostoucí poptávce po MEMS pro automobilový a spotřební průmysl a také po výkonových polovodičích z karbidu křemíku. „Bosch je již nyní předním výrobcem čipů pro vozidla. Tuto pozici chceme neustále rozšiřovat,“ říká Heyn. Patří sem také vývoj a výroba čipů z karbidu křemíku, jejichž sériovou výrobu společnost Bosch zahájila v prosinci 2021. Čipy z tohoto inovativního materiálu budou v elektromobilitě hrát v budoucnu stále důležitější roli. Společnost Bosch je v současné době jediným dodavatelem automobilového průmyslu na světě, který vyrábí výkonové polovodiče z karbidu křemíku.

V současné době pracuje v závodě v Reutlingenu přibližně 8 000 zaměstnanců, kteří se podílejí na vývoji a výrobě polovodičů a řídicích jednotek a také na administrativě a v obchodní jednotce eBike Systems.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch