Bosch podporuje výrobní společnosti na jejich cestě ke klimatické neutralitě

bosch

Bosch radí společnostem, jak se stát klimaticky neutrálními, a proto v polovině roku založil společnost Bosch Climate Solutions. Tímto způsobem předává technologická a servisní společnost své znalosti a zkušenosti z vlastní CO2 neutrality a dalších celosvětově realizovaných projektů.

bosch

Poptávka v tomto odvětví existuje: Podle aktuální studie uvedlo 77 procent dotazovaných společností v Německu snížení emisí CO2 jako důležitý cíl, ale pouze 16 procent zavedlo opatření pro klimatickou neutralitu (zdroj: Boston Consulting Group).

bosch

Bosch bude první globální průmyslovou společností, která bude do konce roku 2020 zcela klimaticky neutrální. Více než 400 poboček po celém světě již nebude zanechávat uhlíkovou stopu, od konce roku 2019 jsou všechny pobočky Bosch v Německu uhlíkově neutrální.

bosch

„Řešení změny klimatu je úkolem společnosti jako celku. Chceme, aby ochrana klimatu byla technicky možná a ekonomicky užitečná,“ říká Dr. Volkmar Denner, předseda představenstva Robert Bosch GmbH. K dosažení tohoto cíle spoléhá Bosch na různá řešení – od zlepšení energetické účinnosti zařízení a budov, přes výrobu vlastní elektřiny až po technická řešení pro výrobu šetřící zdroje. Pro Dennera je zřejmé: „Pokud chcete být ekonomicky úspěšní, musíte jednat udržitelně.“

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosh