Bosch rozšiřuje vodíkové portfolio

bosch hydrogen

Společnost Bosch rozšiřuje své portfolio výrobků pro mobilní vodíkové aplikace: Od této chvíle zahrnuje také komponenty pro systémy H2 nádrží, jako jsou ventily nádrží nebo regulátory tlaku. Za tímto účelem Bosch spolupracuje s italskou specializovanou firmou OMB Saleri v rámci vývojového partnerství, v němž jsou produkty společně dále vyvíjeny. „Vodík je důležitou součástí budoucí skladby pohonných jednotek pro dosažení klimatické neutrality,“ říká Dr. Uwe Gackstatter, předseda divize Bosch Powertrain Solutions. „Společně s OMB Saleri připravujeme komponenty H2 nádrží pro sériovou výrobu.“

bosh hydrogen

Regulátor tlaku a ventil nádrže pro vodíkové nádrže

“Společně s OMB Saleri připravujeme komponenty H2 nádrží pro sériovou výrobu.” Dr. Uwe Gackstatter, předseda divize Bosch Powertrain Solutions

Zaměření na celosvětový trh s vodíkovými nádržemi
Poptávka po pohonech na bázi vodíku v příštích letech prudce vzroste, zejména u užitkových vozidel. Bosch očekává, že do roku 2030 bude mít palivový článek přibližně každé osmé nově registrované užitkové vozidlo na světě. Společnosti Bosch a OMB Saleri proto usilují o rozšíření svých pozic na trhu v sektoru H2 prostřednictvím nově dohodnuté spolupráce v oblasti komponentů pro systémy vodíkových nádrží. Spolupráce zahrnuje licenční a vývojovou dohodu na několik produktů pro řešení skladování vodíku pod tlakem 350 barů a 700 barů. Společné tzv. simultánní inženýrské týmy nyní dále vyvíjejí stávající výrobky a optimalizují je pro velkosériovou výrobu. Cílem společnosti Bosch je díky velkému množství nabízet komponenty pro řešení vodíkových nádrží za konkurenceschopné ceny.

bosch hydrogen

Bosch a OMB Saleri spojují své kompetence
Spolupráce spojuje know-how obou partnerů. Italská technologická společnost OMB Saleri z Brescie v severní Itálii je jedním z předních světových specialistů na komponenty pro řešení skladování vodíku. Jako partner Bosch těží z jejích odborných znalostí v oblasti vývoje, moderní testovací infrastruktury H2 a testovacích stanic a komponentů, které se již osvědčily v prvních aplikacích. Společnost Bosch na oplátku přispívá svými zkušenostmi s industrializací inovativních výrobků a globální vývojovou a výrobní sítí pro velké série.

Společnost Bosch pracuje na mobilních a stacionárních palivových článcích
Společnost Bosch je přesvědčena o tom, že vodík bude nositelem energie, a proto do této oblasti dopředu investuje. V letech 2021 až 2024 společnost investuje téměř 600 milionů eur do mobilních aplikací a 400 milionů eur do aplikací pro stacionární výrobu elektřiny a tepla. Portfolio pro vozidla sahá od jednotlivých senzorů přes základní komponenty, jako je elektrický vzduchový kompresor a stack, až po kompletní modul palivového článku.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch