B:TECH – kde chybí lidská síla, nahrazujeme ji roboty

Novou vlaštovkou na letošním veletrhu je společnost B:TECH, která na poli automatizace úspěšně působí už 20 let. Tento systémový integrátor robotů se stal partnerem balicí linky Markem Imaje Packaging Live a v pavilonu A2 prezentuje kompaktní paletizační aplikaci, konkrétně robota Fanuc M-20iD 35.

 

„Jsme systémovým integrátorem, integrujeme robotické pracoviště na míru, zde jsme se společností Fanuc. Tato značka je v zastoupení námi instalovaných robotů dominantní,“ říká Josef Duben, obchodní manažer B:TECH.

“Všichni vnímáme, že největším trendem současnosti je nedostatek nekvalifikované pracovní síly, typicky například lidí ve skladech. Hodně se zaměřujeme na skladování, zejména na potravinářství, kde nároky na lidskou sílu jsou poměrně vysoké. Práce je tam těžká a pracovní prostředí není často příjemné, například v chladírenských provozech. Zde chybějící pracovní sílu nahrazujeme robotizací,“ doplňuje manažer. Společnost B:TECH, která je poměrně velká, má mnohem širší portfolio než pouze robotizaci. Kromě potravinářského průmyslu nabízí automatizaci napříč výrobními i procesními technologiemi. A co Josefa Dubna na práci nejvíce baví? „Práce není stereotypní, každá aplikace znamená vývoj a je jiná, jedním slovem rozmanitá.“