Česká asociace technických plynů varuje před nelegálním plněním tlakových lahví

Cylinders protipožární zařízení

Ve středu 19. 7. hostila společnost CYLINDERS HOLDING jednání představenstva České asociace technických plynů (ČATP). V prostorách Vítkovického zámku v Ostravě diskutovali členové představenstva o problematice nelegálního plnění tlakových lahví a možných dopadech takového plnění na bezpečnost a zdraví obyvatel.

„Bezpečnost v segmentu technických plynů je pro nás největší prioritou a každý, kdo porušuje zákony této země a EU, ohrožuje nejen reputaci našeho sektoru, ale hlavně bezpečnost našich spoluobčanů,“ řekl Miloš Řehák, ředitel asociace.

ČATP - České asociace technických plynů

Představenstvo asociace dále diskutovalo o legislativních a technických aspektech výroby, skladování a distribuce vodíku. Technologie spojené s vodíkem odborníci asociace vnímají jako velmi dynamicky se rozvíjející segment trhu.

„V Cylinders Holding máme s vodíkem bohaté a dlouholeté zkušenosti. Podporujeme rozvoj technologií, které jsou spojené s využíváním vodíku. Bohužel nedávno schválená evropská legislativa rozvoji vodíku spíše hází klacky pod nohy, než aby mu pomáhala. S kolegy z ČATP jsme se ale shodli na tom, že je nutné rozvoj vodíkových technologií v ČR nadále podporovat. Jsme tedy připraveni sdílet naše dlouholeté technické a praktické zkušenosti,“ uvedl generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

cylinders holding

To potvrdila prohlídka výrobních hal ostravské společnosti VÍTKOVICE CYLINDERS, jejíž součástí byla i prezentace nejnovějších produktů na skladování a přepravu vodíku, včetně zásobníků pro vodíkové plnicí stanice. Členové ČATP si ji měli možnost v Ostravě – Vítkovicích přímo prohlédnout a prošli si i expozici Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovice, která mimo jiné nabízí jedinečná školení právě v oblasti vodíkových technologií.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders