Českým prezidentem společnosti Westinghouse byl jmenován Petr Brzezina

Westinghouse

Společnost Westinghouse Electric Company dnes jmenovala Petra Brzezinu jako Prezidenta Westinghouse Česká republika. Brzezina bude usilovat o rozvoj jaderných technologií společnosti v Česku. Dříve působil ve vedoucích funkcích řady nadnárodních společností, včetně Škoda Transportation, Alstom, OHL ZS, General Electric a ABB. V roce 2021 byl Brzezina oceněn časopisem Forbes jako jeden z nejlepších českých generálních ředitelů roku.

Petr Brzezina

 

„Petr je zkušený a uznávaný špičkový manažer a společnost Westinghouse je hrdá na to, že povede náš tým v tomto regionu,” řekl David Durham, prezident společnosti Westinghouse pro energetické systémy. „Petr má znalosti klíčových průmyslových odvětví, které podpoří naše úsilí o splnění energetických cílů České republiky s naší osvědčenou technologií AP1000.”

 

„Společnost Westinghouse má s jadernou energetikou v České republice hlubokou historii. Je mi ctí, že mohu pomoci tento vztah rozšířit a vytvořit nová partnerství, která zajistí vyšší energetickou bezpečnost regionu,” řekl Petr Brzezina, který bude působit v pražských kancelářích společnosti Westinghouse.

V listopadu předložila společnost Westinghouse společně s firmou Bechtel Nuclear Power Company nabídku na výstavbu jednoho bloku AP1000 v jaderné elektrárně Dukovany s možností výstavby dalšího bloku v této lokalitě a dvou dalších reaktorů v Temelíně. Westinghouse bude od příštího roku do Temelína dodávat jaderné palivo.

Společnosti Westinghouse a Bechtel budou spolupracovat s českým jaderným průmyslem, který bude plnit klíčové role při nákupu zařízení a výstavbě reaktorů. Westinghouse dosud podepsal memoranda o porozumění s 36 českými společnostmi.

Reaktor AP1000 je jediným provozovaným reaktorem generace III+ s plně pasivními bezpečnostními systémy, modulární konstrukcí a nejmenšími rozměry na MWe na trhu. Polská vláda vloni v listopadu vybrala reaktor AP1000 pro zahájení svého programu jaderné energetiky. Nasazení technologie AP1000 v Polsku povede k větší regionální synergii, která bude přínosem pro český jaderný program.

Kromě toho se dokončují dva bloky AP1000 v elektrárně Vogtle v americké Georgii, čtyři bloky AP1000 v současné době zaznamenávají rekordy v provozním výkonu v Číně, čtyři reaktory jsou ve výstavbě a výstavba dalších dvou byla schválena. Pro Ukrajinu je naplánováno devět bloků. Tato technologie je rovněž zvažována pro řadu dalších lokalit ve střední a východní Evropě, ve Spojeném království a ve Spojených státech.

ADK

Reklama

Společnost Westinghouse Electric Company tvoří budoucnost bezuhlíkové energie poskytováním bezpečných, inovativních jaderných a dalších technologií a služeb čisté energie po celém světě. Westinghouse dodal první tlakovodní reaktor pro komerční provoz na světě v roce 1957 a technologie společnosti je základem pro téměř polovinu všech provozovaných jaderných elektráren na světě. Díky více než 135 letům inovací je Westinghouse preferovaným partnerem pro technologie pokrývající celý životní cyklus jaderné elektrárny.

Zdroj zprávy: Westinghouse Electric Company

Westinghouse