SCHUNK: Chytrý s dvojnásobnou silou – nový iTENDO2

iTENDO²

Frézování, zahlubování nebo mikrořezání-inteligentní držák nástrojů iTENDO již prokázal svůj přínos v mnoha aplikacích. Nyní je na trh uveden jeho nástupce: iTENDO2 je kompaktnější, výkonnější a nabízí podstatně více možností pro aplikace. Díky svému zmenšenému designu může nahradit standardní držáky nástrojů kus za kus a může tedy také vyhodnocovat sériové operace. Díky zvýšené rychlosti otáčení je navíc vhodný pro aplikace, jako jsou oblasti letecké techniky a mikrořezání.

schunk iTENDO²

Systém iTENDO² detekuje, když je s procesem řezání něco v nepořádku. Například pokud dojde k nadměrným vibracím, pokud se projevují otřesy nebo se nástroj na pokraji zlomení. Inteligentní držák nástrojů je vybaven snímačem, baterií a vysílací jednotkou a monitoruje vibrace přímo na nářadí. Pokud se změní stav břitu nebo nástroje, může díky uzavřené regulační smyčce reagovat v reálném čase, čímž se zabrání poškození obrobku nebo nástroje.

Jeho předchůdce iTENDO již vynikal v několika oblastech použití, pokud jde o klasické frézování a další. ITENDO² nyní otevírá dveře ještě více možnostem: Se zvýšenou rychlostí maximálně 30 000 ot / min existují rozsáhlé možnosti použití v leteckém průmyslu, zpracování skla, automobilovém průmyslu a lékařské technice. Své schopnosti předvádí také při náročných sériových operacích. Díky optimalizovanému instalačnímu prostoru může nahradit standardní držáky nástrojů individuálně. To eliminuje potřebu přeprogramovat stroj. Jeho rušivý obrys zůstává ve srovnání se standardními držáky nástrojů beze změny. Nový iTENDO2 bude k dispozici od října ve velikosti TENDO HSK-A 63 o průměru 20×90. Menší upínací průměry lze zakrýt pomocí mezilehlých pouzder.

iTENDO²

Pro snadný způsob, jak začít s monitorováním procesů, nabízí SCHUNK iTENDO² ve třech různých balíčcích vybavení. Všechny splňují různé uživatelské požadavky na využití dat. Uvedení do provozu je obzvláště rychlé s balíčkem podložky iTENDO². Zde je chytrý držák nástrojů dodán zákazníkovi s tabletem PC již v hliníkovém pouzdře. Jinými slovy: zapojte jej, připojte k počítači Tablet PC a můžete začít. Pomocí dodávané aplikace může uživatel načíst všechna důležitá data přímo na počítači Tablet PC a použít je pro parametrizaci a analýzy trendů. Důraz je kladen na transparentnost procesu a jednoduchou optimalizaci procesu, aby se zabránilo vibracím. To znamená, že lze dosáhnout nejen lepších vlastností povrchu, ale také výrazně delší životnosti nástroje. Společnost SCHUNK spustí iTENDO2 easy connect na jaře roku 2022. Tato specializovanější verze umožní zákazníkům nejen sledovat jejich procesy prostřednictvím datového rozhraní, ale také je sledovat, stejně jako jejich stroje. A plánovaný balíček iTENDO² pro nabídne ještě více možností. Díky úplné integraci stroje budou uživatelé také moci používat toto zařízení k řízení procesů v reálném čase.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK