CSG kupuje italskou rodinou firmu Armi Perazzi, prestižní značku luxusních zbraní pro lovce a sportovce

csg perazzi

Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem kupuje většinový podíl v italské rodinné společnost Armi Perazzi, která je renomovaným výrobcem brokovnic nejvyšší kvality pro sportovní střelce a elitní lovce. Majiteli jedinečných zbraní, kterých Perazzi vyrobí pouze okolo 1500 za rok, je mnoho olympijských medailistů a úspěšných sportovních střelců. Mezi nimi je i český držitel zlaté olympijské medaile v trapu z OH v Pekingu David Kostelecký.

perazzi brokovnice

Zakladatelem společnosti byl Daniele Perazzi, italský puškař, který si splnil sen vyrábět nejdokonalejší a nejkvalitnější brokovnice na světě, když v roce 1957 založil firmu ArmiPerazzi. V současné době stojí v čele společnosti potomci zakladatele, Mauro a Roberta Perazzi. CSG získává ve společnosti 80procentní akciový podíl, sourozenci Perazziovi se dělí rovným dílem o zbylých 20 procent akcií. Podnik nadále povede rodina Perazzi a její současný manažerský tým. Akvizičnímu procesu asistovala na straně prodávajícího milánská poradenská a investiční společnost FAI, právní poradenství poskytovala právní kancelář Gianni & Origoni.

Logo Perazzi

Pro CSG se jedná již o druhou významnou akvizicí na teritoriu Itálie. Loni získala většinový podíl ve výrobci malorážové munice Fiocchi Munizioni, který má své výrobní pobočky i ve Velké Británii a USA. Nedávno CSG také oznámila uzavření smlouvy s americkou společnosti Vista Outdoor na odkup její divize SportingProducts, která vyrábí malorážovou munici globálních značek jako Federal a Remington. Akvizice Armi Perazzi dokazuje, že CSG systematicky pracuje na strategickém plánu stát se lídrem na světovém trhu munice pro sportovní střelbu a lovu.

Mauro Perazzi uvádí: „Rozhodnutí najít strategického partnera, kterému bychom prodali většinový podíl ve firmě, bylo motivováno naším přáním zajistit firmě bezpečnou budoucnost, udržitelný růst a posílit její unikátní pozici na světovém trhu luxusních zbraní. Rozhodli jsme se pro partnerství s CSG, která má rovněž kořeny rodinné firmy, protože chápe naši historii a podnikatelskou filozofii.“

Perazzi brok

 

Roberta Perazzi dodává: „Od vstupu CSG do Armi Perazzi očekáváme posílení naší konkurenceschopnosti. Vnímáme CSG jako silnou, úspěšnou nadnárodní společnost. Budeme nadále vyrábět prestižní lovecké a sportovní zbraně. CSG nám svými zkušenostmi pomůže obstát na trhu a otevře nové obchodní příležitosti.“

brokovnice perazzi csg

“Armi Perazzi je prestižní značka v oboru střelných zraní pro sportovní střelce a elitní lovce. Zároveň se jedná o stabilní a prosperující firmu, kterou skvěle vede rodina Perazzi. Naše motivace pro akvizici nebyla jen finanční. Účelem této akvizice je i posílení mezinárodní prestiže a známosti CSG jako globální a inovativní průmyslové skupiny expandující v Evropě i USA.” MICHAL STRNAD, majitel CSG

Manažerem CSG zodpovědným za akvizici Armi Perazzi a její další úspěšný rozvoj je investiční ředitel CSG Stanislav Kuba, který shrnuje cíle pro další rozvoj firmy:

„Chceme udržet excelentnost a exkluzivitu výrobků Armi Perazzi, přinést firmě nové zákazníky a také využít její silnou značku, zejména ve spojení se střeleckým sportem, k propagaci CSG. Armi Perazzi bude hrát podobnou úlohu, jakou má ve skupině společnost ELTON hodinářská, výrobce hodinek značky PRIM. I zde se jedná o manufakturní výrobu luxusního produktu pro specifickou cílovou skupinu.“

csg perazzi

Dlouholetým uživatelem brokovnic Perazzi je sportovní střelec a úspěšný reprezentant ČR v trapu David Kostelecký, který na adresu toho, že firmu získává český vlastník, poznamenal:

„S Armi Perazzi mám vynikající partnerství trvající už přes dvacet let. Poskytují mi nejen svou skvělou zbraň, ale i soustavný servis a podporu. Maura a Robertu dobře znám a v jejich lombardské továrně trávím hodně času. Jsou to skvělí lidé i odpovědní podnikatelé. Mám velkou radost, že se tato výjimečná italská firma stává součástí CSG a těším se na pokračování naší spolupráce.“

kostelecký perazzi

O firmě Armi Perazzi
Armi Perazzi S.p.A. je společnost vyrábějící střelné zbraně, která se specializuje na segment brokovnic pro sportovní disciplínu trap (střelba na asfaltové či hliněné terče) a pro lov. Zbraně od Perazzi pomohly špičkovým střelcům z různých zemí získat 62 olympijských medailí na 11 olympiádách. Společnost má pobočky v Itálii a americké Kalifornii a exportuje své výrobky do 50 zemí.

perazzi

Zakladatelem společnosti je italský puškař Daniele Perazzi, který v roce 1956 podal první patent na brokovnici vlastní výroby a otevřel si malou dílnu. Rok nato založil továrnu a začal přijímat zaměstnance. Daniele se osobně věnoval výrobě zbraní ve své firmě až do své smrti v roce 2012, kdy mu bylo 80 let. Firmu v současnosti řídí jeho potomci: Roberta Perazzi má na starosti finance a administrativu, MauroPerazzi je zodpovědný za výrobu. Podnik Perazzi se nachází v městečku Botticino v italské Lombardii. Výrobní závod zabírá plochu 9000 m2, na dalších 11000 m2 se rozkládá sousední střelnice.

csg perazzi

ArmiPerazzi vyrobí v průměru 1500 zbraní za rok. Klíčovým byznysem, který představuje 80 procent prodeje, jsou modely pro sportovní střelbu. Každá brokovnice je vyráběná na míru podle požadavků zákazníka a její výroba od opracování součástek až po testování trvá 6 měsíců. Přestože společnost používá při výrobě moderní technologie, významný podíl má ruční práce zkušených puškařů. Všichni zákazníci mají možnost nastřelit si zbraň ve střeleckém tunelu předtím, než dojde k finálnímu testování. Pažby a podpažbí jsou vyráběny z ořechového dřeva staletých stromů. Podle přání zákazníka jsou kovové součásti zbraně opatřeny rytinami od mistrů ryteckého řemesla.

perazzi csg

Tržby společnosti za rok 2021 činily 14,3 miliónu EUR a společnost je vysoce zisková.

O skupině CSG
Globální průmyslově-technologická skupina CSG vlastněná českým podnikatelem Michalem Strnadem má klíčové výrobní podniky v České republice, na Slovensku, ve Španělsku, v Itálii, Velké Británii a USA a své výrobky exportuje do celého světa.1 CSG soustavně investuje do rozvoje svých společností a zároveň expanduje v hlavních oborech svého podnikání. Součástí skupiny jsou například česká automobilka Tatra Trucks, významný světový výrobce malorážové munice Fiocchi nebo český výrobce radarů Eldis. V podnicích začleněných do skupiny CSG a v propojených firmách pracuje více než 10 000 zaměstnanců. V roce 2022 dosáhly konsolidované tržby skupiny hodnoty 25 mld. korun. Hlavními obory CSG jsou strojírenství, automobilový, železniční, letecký průmysl, obranný průmysl a výroba malorážové munice. S produkty společností CSG se lze díky silné proexportní orientaci setkat na všech kontinentech.

Zdroj zprávy: CSG