Divize Elektrického nářadí Bosch Professional hodlá získat akcie předního dodavatele průmyslových robotických brusek

ferrobotics bosch

Divize Elektrického nářadí Bosch Professional plánuje převzít téměř 50 % akcií společnosti FerRobotics Compliant Robot Technology GmbH, jednoho z předních světových poskytovatelů v oblasti kontaktní automatizace, se sídlem v rakouském Linci a dalšími distribučními místy v USA a Číně. Smlouvy v tomto smyslu podepsaly společnosti Bosch Power Tools a FerRobotics 29. září 2023.

ferrobotics bosch

 

„Díky plánovanému kapitálovému podílu ve společnosti FerRobotics otevíráme nové segmenty trhu v oblasti příslušenství a systematicky podporujeme svůj růst,“ říká Thomas Donato, prezident společnosti Bosch Power Tools. „V centru našeho zájmu je vždy koncový uživatel, což je také důvodem k akvizici s FerRobotics. V kombinaci s naším jedinečným portfoliem brusiva pro průmyslové aplikace rozvíjejí roboty vybavené hmatovou citlivostí svůj plný potenciál a vytváří maximální přidanou hodnotu.“

ferroboticsSpolečnost FerRobotics v současné době zaměstnává zhruba 50 zaměstnanců a v běžném fiskálním roce očekává tržby v řádu dvouciferných milionů. Bylo rozhodnuto, že kupní cena nebude zveřejněna. Akvizice podléhá schválení antimonopolními úřady.

ferrobotics bosch

Společnosti FerRobotics spoluzaložil v roce 2006 Ronals Naderer, který ji dodnes vede jako generální ředitel. Jeho vizí bylo zjednodušit složité procesy, odstranit mezery v automatizaci a zvýšit tak kvalitu výsledků výroby.

„Naší technologickou klíčovou kompetencí jsou kontaktně inteligentní automatizační řešení, roboty citlivé na dotek prstu, které spolehlivě, efektivně a uživatelsky přívětivě odstraňují mezery v automatizaci a zvyšují tak kvalitu výsledků výroby,“ říká Ronald Naderer. „Patentování technologie a náš sortiment výrobků již více než 15 let přinášejí revoluci v oblasti povrchových úprav při broušení a leštění v předních průmyslových odvětvích a do budoucna chceme, aby se ještě více rozšířily. Já i můj tým se na spolupráci velmi těšíme a chceme společně s firmou Bosch Power Tools pokračovat v úspěšném příběhu společnosti FerRobotics,“ říká Naderer, který bude tuto novou kapitolu nadále doprovázet jako generální ředitel.

Díky této investici se společnost Bosch Power Tools nadále důsledně zaměřuje na budoucnost.

Zdroj zprávy: BOSCH
Bosch