Dlouhé stráně hlásí rekord, přes 25 tisíc návštěvníků za první pololetí je nejvíc od dob pandemie

Elektrárna Dlouhé stráně

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně a další infocentra ČEZ slaví rekord, díky kterému se právem nadále řadí k největším turistickým magnetům v Česku. Dlouhé stráně navštívilo letos od ledna do června 25 305 lidí, což je 9 procent více než ve stejném období loňského roku. Počet návštěvníků podzemních útrob elektrárny se zvýšil téměř o 32,6 procenta na 13 180 lidí.

dlouhé stráně čez dron

 

Statisticky se mírně snížil počet turistů, kteří navštíví jen horní nádrž elektrárny. „Vycházíme z počtu pasažérů lanovky, která lidi vyváží ze střediska Kouty, což není úplně přesné. V tom čísle nejsou turisté ani cyklisté, kteří dorazí po vlastní ose. A protože hlavně počet cyklistů na elektrokolech roste doslova každým měsícem, ve výsledku je návštěvnost mnohem vyšší,“ upozornil mluvčí ČEZ Vladislav Sobol.

Hitem prvních šesti letošních měsíců byly i další bezemisní elektrárny. Hranici 18 tisíc návštěvníků překonala infocentra obou našich jaderných elektráren v Dukovanech a Temelíně. Obnovitelné zdroje přitáhly přes 10 tisíc zájemců do specializovaného infocentra v královéhradecké malé vodní elektrárně Hučák.

Elektrárna Dlouhé stráně

 

„Máme velkou radost, že si k nám opět našly cestu počty návštěvníků, na které jsme byli zvyklí. Je to pro nás impuls k přípravě dalších novinek. Mezi ty nejoblíbenější v současnosti patří virtuální realita ReakTour, díky které se podíváte až k reaktoru a do dalších nejstřeženějších míst jaderných elektráren Temelín a Dukovany,“ prozrazuje vedoucí infocenter Skupiny ČEZ Kateřina Bartůšková.

Dlouhé stráně čez

PRÁZDNINOVÁ SOUTĚŽ PRO DĚTI POKRAČUJE
Vrchol sezóny na infocentrech ČEZ pravidelně oživují speciální akce a ani letošní léto není výjimkou. „Chceme zájemcům o energetiku ukazovat i další zajímavé elektrárny, které jsou pro veřejnost běžně uzavřené. Třeba na naše speciální prohlídky do podzemí vodní elektrárny Lipno se zatím podívala více než tisícovka lidí. Exkurze na Lipně teď o prázdninách doplňují exkluzivní prohlídky areálu našich jaderek, kde se kapacity naplnily během pár dní. Po celé léto navíc na všech našich infocentrech běží soutěž pro děti, na které čeká speciální edukativní blok plný informací a zajímavostí z prostředí jaderné energetiky. Stačí správně vyplnit jednoduchý energetický kvíz, který dostanou děti na infocentrech od našich průvodců.,“ doplňuje Bartůšková.

Vladislav Sobol , mluvčí Skupiny ČEZ

Zdroj zprávy: ČEZ, a.s.
ČEZ