Do čela Úřadu práce ČR byl jmenován Daniel Krištof

Daniel Krištof.

Do funkce generálního ředitele Úřadu práce České republiky nastupuje Daniel Krištof. Jeho hlavními úkoly bude mimo jiné dokončení započaté transformace a digitalizace Úřadu práce ČR a rozšíření cíleného poradenství občanům. Daniel Krištof, který uspěl ve výběrovém řízení, byl do funkce jmenován státní tajemnicí MPSV. Do úřadu ho dnes uvedl ministr Marian Jurečka.

„Chci, aby pro stát pracovali ti nejlepší. Jsem proto rád, že ve výběrovém řízení na vedoucí post Úřadu práce ČR uspěl zkušený manažer a expert. Daniel Krištof přináší zkušenosti z velkých firem a korporací, které úspěšně změnily svůj přístup k zákazníkům. Přesně to musí Úřad práce ČR udělat i ve vztahu k občanům. Součástí této změny musí být i dokončení digitalizace služeb tak, aby jejich poskytování bylo efektivní a umožnilo zaměstnancům úřadu věnovat se i jiným činnostem, které naši občané potřebují,“ uvedlministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a upozornil, že úkolem nového ředitele bude dokončení již započaté transformace Úřadu práce ČR: „V uplynulém období se nám podařilo výrazně zlepšit předchozí kritickou situaci na pobočkách Úřadu práce ČR. Lhůty pro vyřizování dávek se zkrátily a příspěvky v celé ČR se vyplácejí v termínu. Nejdůležitějším úkolem nového ředitele tak bude dokončení započaté změny.“

ADK

Reklama

„Klíčovým krokem v digitalizaci služeb Úřadu práce ČR bylo zavedení plně on-line zpracování rodičovského příspěvku a omezení následné manuální administrativy. Výsledkem je snížení náročnosti a objemu práce zaměstnanců na jednotlivých pobočkách, kteří při velkém nárůstu počtu žadatelů čelili skutečně obrovské zátěži,“ uvádí vrchní ředitel sekce Informačních technologií MPSV a doposud pověřený ředitel Úřadu práce ČR Karel Trpkoš a dodává: „V digitalizaci jsme udělali významný posun, postupně budeme převádět do on-line procesu další agendu, jsme zhruba v jedné třetině cesty. Do digitální podoby převádíme nejdříve nejčastěji vyplácené dávky. Do konce roku pak i příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Prioritou pro nového ředitele Úřadu práce ČR bude pomoci jeho zaměstnancům projít takto významnou transformací, optimalizovat kapacity a zároveň zlepšit kvalitu poradenství, abychom nejenom efektivně poskytovali dávky, ale také skutečně klientům poradili a pomohli.“

Daniel Krištof úřad práce gř

 

„Má obrovský smysl pomáhat lidem, aby si rychleji našli novou nebo dokonce lepší práci a díky nepojistným sociálním dávkám, určeným například rodičům, vytvořit prostor pro výchovu, vzdělávání a tím pádem i úspěšné uplatnění dětí. Taková pomoc má pozitivní dopad nejenom na samotné příjemce dávek, ale na celou společnost. Chci využít svých pracovních zkušeností k transformaci Úřadu práce ČR tak, aby svoji roli plnil efektivněji a s ještě pozitivnějším dopadem,“ říká nový generální ředitel Úřadu práce ČR Daniel Krištof.

Daniel Krištof.

Daniel Krištof (44 let) získal doktorát na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde vystudoval Psychologii práce a organizace a Klinickou psychologii. Prošel akreditovaným psychoterapeutickým výcvikem a výcvikem krizové intervence. Deset let pracoval pro společnost Deloitte, kde řídil transformace velkých společností a působil v top managementu významných společností, jako jsou ČEZ Prodej, Česká spořitelna a Direct Pojišťovna. Řídil ČEZ Akademii, která s pomocí předních českých odborníků pomáhá lidem šetřit energiemi.

Zdroj zprávy: Úřad práce ČR
úřad práce