Do USA zamíří české firmy a start-upy zaměřené na inovace v dopravě a vyspělé vesmírné technologie

Zástupci firem z oblasti vesmírných technologií, radarových a měřicích systémů a nových technologií v dopravě, chytré mobility, IT v dopravě a telematiky, české akademické obce a výzkumných pracovišť zamíří ve dnech 21. až 27. ledna na obchodní jednání a podnikatelská fóra, která ve Washingtonu D.C., texaském Houstonu a v Orlandu na Floridě organizuje Hospodářská komora České republiky.

orlando pix

U příležitosti pracovní cesty ministra dopravy Martina Kupky navštíví významné americké firmy a instituce působící v dopravě a kosmické infrastruktuře. Podnikatelskou delegaci povede viceprezident Hospodářské komory a šéf Proma Reha Radek Jakubský.

Součástí 70členné podnikatelské delegace budou start-upy a zavedené české technologické firmy, které se zabývají kupř. výrobou kompozitních materiálů v dopravě, textilu a stavebnictví, vývojem umělé inteligence na analýzu satelitních dat, tvůrci navigačních map a autonomních systémů řízení vlaků, ale také třeba dodavatel mikrovlnných technologií pro bezespáré opravy asfaltových povrchů nebo výrobce systémů pro odbavování, platebních karetních systémů a speciální elektroniky.

houston usa

Podnikatelé nejprve přiletí do Washingtonu D.C., kde proběhne za účasti ministra Martina Kupky seminář organizovaný Radou pro informační technologie. V úterý odpoledne se přesunou do Houstonu, kde Hospodářská komora České republiky organizuje ve spolupráci s Greater Houston Partnership Organisation podnikatelské fórum a obchodní jednání českých a amerických firem. Navštíví také americkou technologickou firmu Intuitive Machines nebo texaské ministerstvo dopravy.

washington

Ve čtvrtek je ve floridském Orlandu čeká business seminář a jednání v sídle výrobce letecké techniky a poskytovatele letů do vesmíru Blue Origin a návštěva technologické firmy pro inteligentní dopravní systémy SunTrax. Náklady spojené s organizací mise si – stejně jako u kterékoli jiné cesty zajišťované Hospodářskou komorou – hradí sami podnikatelé, tzn. včetně ubytování, podílejí se nákladech na místní transfery, catering, pronájem konferenčních prostorů a jednacích místností.

Zdroj zprávy: Hospodářská komora ČR
hospodářská komora