FANUC dodává svého miliontého robota

Fanuc 1 milion robots

Společnost FANUC Corporation nedávno oslavila významný milník v automatizačním průmyslu výrobou svého miliontého průmyslového robota. Společnost, která zákazníkům po celém světě dodává své CNC systémy, roboty a obráběcí stroje, je průkopníkem v automatizaci továren a svého prvního robota nasadila na vlastní výrobní linku již v roce 1974. Dnes tisíce robotů staví nové roboty v továrnách společnosti v Japonsko. „Poptávka po našich robotech je v současnosti na historicky nejvyšší úrovni,“ říká Marco Ghirardello, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe.

Zatímco průmyslové roboty byly tradičně používány především v automobilovém a elektronickém průmyslu, nyní se staly převládajícími v mnoha dalších průmyslových odvětvích a podnicích, včetně potravinářství a farmacie a dokonce i řemeslné výroby. Rostoucí nedostatek pracovních sil a zlepšující se jednoduchost použití jsou některé z důvodů rozšíření robotiky do nových segmentů.

Fanuc M-800

FANUC nabízí více než 200 modelů robotů, které provádějí různé úkoly ve výrobě, jako je svařování, lakování, montáž a balení. Kolaborativní roboti (coboti) získávají na popularitě, protože mohou pracovat po boku zaměstnanců bez vnějších bezpečnostních plotů. V průmyslu však stále dominují tradiční výrobní roboti a jejich využití např. v automobilovém průmyslu urychluje posun k elektromobilitě.

fanuc milion robots

 

„Aplikace pro roboty se rozšiřují a očekává se, že poptávka bude v budoucnu nadále výrazně růst. Aby společnost FANUC podpořila potřeby automatizace našich zákazníků, bude usilovat o další zlepšování kvality, výkonu a dodavatelských schopností ,“ říká prezident a generální ředitel FANUC Europe Ghirardello.

V roce 1977 FANUC vyvinul a zahájil výrobu válcového souřadnicového robota „FANUC ROBOT MODEL 1“. Od té doby se vyvinul na „FANUC ROBOT S-MODEL 420“, který se používal na mnoha montážních linkách automobilových karoserií, a na „FANUC Robot R-200“.0iA“, který byl vyvinut v roce 2000 s výrazně zlepšenou spolehlivostí, pohybovým výkonem a cenou.

Během tohoto období expanze automatizace v širokém spektru aplikací vedla k vývoji různých modelových řad, jako je malá a střední řada ARC Mate pro obloukové svařování, malá řada LR Mate, kterou lze namontovat přímo na obráběcí stroje. pro údržbu strojů, M-710i řada, M-410isérie a M-900i série pro manipulaci s materiálem.

M-20iD/35 fanuc

Kromě toho FANUC rozšířil řadu vývojem modelů, které splňují požadavky našich zákazníků, včetně M-2000iSérie, největší robot na světě pro užitečné zatížení, a roboty SCARA a Delta pro montáž a vysokorychlostní vychystávání. V roce 2017, 40 let od expedice prvního robota FANUC, dosáhl kumulativní počet vyrobených průmyslových robotů celkem 500 000 jednotek.

FANUC Scara SR-12iA

Aby si společnost FANUC udržela náskok před rostoucí poptávkou po automatizaci, v posledních letech přidala do své řady kolaborativní roboty řady CR a CRX.

FANUC CRX 20iA

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 260 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Fanuc MSV

Zdroj zprávy: FANUC