Marco Ghirardello je novým prezidentem a generálním ředitelem společnosti FANUC Europe

Fanuc

Společnost FANUC Europe Corporation s potěšením oznamuje jmenování Marca Ghirardella novým prezidentem a generálním ředitelem. Ghirardello vystřídá Shinichiho Tanzawu, který vede společnost od roku 2016 a vrátí se do ústředí FANUC pro nové zadání. Jeho přínos pro FANUC Europe v posledních letech je vysoce ceněn.

Marco Ghirardello Fanuc

Marco Ghirardello

 

„Je pro mě velkou ctí a zodpovědností převzít vedení společnosti FANUC Europe a těším se na úzkou spolupráci s našimi zákazníky a partnery, abychom vybudovali jejich konkurenceschopnost na trhu a utvářeli budoucnost automatizačního průmyslu,“ řekl Ghirardello . při jeho jmenování.

Ghirardello, který je ve společnosti FANUC od roku 1994, přináší do své nové role rozsáhlé zkušenosti. V poslední době působil jako Senior Vice President FANUC Europe, vedl obchodní jednotku Factory Automation, která zahrnuje důležité řízení CNC řízení společnosti FANUC. Jeho předchozí role zahrnovaly generálního ředitele pro FANUC Turecko a poté FANUC Italy, kde sehrál klíčovou roli v expanzi společnosti na tomto klíčovém evropském trhu.

„S našimi vysoce kvalitními produkty, globální servisní sítí a silnými organizačními schopnostmi budeme i nadále podporovat technologickou dokonalost v automatizačním průmyslu v celé Evropě,“ řekl Ghirardello.

Společnost FANUC Europe dosáhla v uplynulém finančním roce končícím březnem 2023 rekordních tržeb přesahujících 1 miliardu EUR a počet zaměstnanců se zvýšil na více než 2000.

Ghirardello poděkoval svému předchůdci za jeho úspěchy: „Budu pokračovat v silné trajektorii růstu FANUC Europe se zaměřením na inovace a udržitelnost.”

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 260 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC