FANUC představí na EMO Hannover 2023 pohled na budoucí CNC platformu

Zcela nové iterace CNC systémů se neobjevují příliš často, a proto je letos návštěva stánku FANUC (C54, hala 9) na EMO Hannover nezbytná. Ve dnech 18. až 23. září společnost představí vzrušující pohled do budoucnosti CNC technologie, kterou představuje její ve vývoji FS500i-Série.

fanuc cnc

Nový FS50, optimalizovaný pro výkon0i-A nabídne řadu důležitých inovací. Operátoři jsou například připraveni těžit z nového rozhraní CNC iHMI2 společnosti FANUC, které si zachovává atraktivní vzhled a dojem z iHMI společnosti FANUC, ale kombinuje jej se známou funkčností starších systémů. U každého úkolu lze všechny interakce zvládnout na jedné obrazovce, takže není třeba přeskakovat mezi několika z nich.

fqanuc cnc emo

FS500i-A také poskytne potenciál pro programování systémů PMC (programmable machine control) pomocí jazyka strukturovaného textu definovaného ISO, zatímco další novou funkcí je zjednodušení procesů, které vyžadují programování v pěti osách. Konkrétně pomocí speciálního nástroje, budoucího FS500i-A nabízí možnost přizpůsobit se libovolné kinematice stroje.

FS50 vystavený na veletrhu EMO v samostatném formátu a formátu namontovaném na LCD0i-Série zůstává ve vývoji. A přesto je tu dobrá zpráva pro ty, kteří chtějí získat přístup k některým z jejích funkcí již nyní, protože společnost FANUC neustále inovuje, aby zlepšila možnosti svých produktů, a proto nabízí vylepšené verze současné generace pokročilého FS společnosti.30i/31i/32i-B Plus a standardní FS0i-F Plus CNC řešení.

Několik nejnovějších vylepšení pro tyto série bude také součástí FS500i-A, jako jsou funkce pro úsporu energie a technologie digitálního dvojčete poskytující přímé výhody pro koncového uživatele. Nový CPU v kombinaci s nově představenými funkcemi a schopnostmi zlepšuje základní výkon a zkracuje dobu cyklu.

fqanuc cnc emo servo

FANUC řady αi-D SERVO je nový servosystém společnosti zvyšující vysokou rychlost a vysokou přesnost. A nabízí nejen integrovanou schopnost regenerace energie, ale také 10% snížení ztráty energie v celém servo řídicím systému. V důsledku toho mohou uživatelé očekávat stejný výkon s nižší spotřebou elektřiny, což přináší úspory energie a sníženou uhlíkovou stopu. SERVO řady FANUC αi-D bude k dispozici s vylepšenými CNC systémy současné generace společnosti FANUC a také s budoucím FS500i-Série.

Totéž platí pro CNC Reflection Studio, kde koncoví uživatelé mohou využít výhod prostředí digitálního dvojčete bohatého na funkce k simulaci všech strojních procesů, dokonce i vysokorychlostních, bezpečným a spolehlivým způsobem. Analýza G-kódů a interpolačních procesů je ekvivalentní použití skutečného řídicího systému díky spolupráci se softwarem FANUC CNC GUIDE 2. Předběžná kontrola obráběcích programů nebyla nikdy pohodlnější a spolehlivější.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT a ROBOSHOT). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 260 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC