FANUC rozšířil svou rozsáhlou řadu modelů o dva nové roboty

ARC Mate 120iD/35

Nové modely robotů kombinují vysokou kapacitu užitečného zatížení a zjednodušené vedení kabelů přes duté rameno a zápěstí. Oba nové roboty jsou řízeny řadičem R-30iB. FANUC rozšířil svou rozsáhlou řadu modelů o dva roboty : Manipulační M-20iD/35 a svařovací verze ARC Mate 120iD/35. Oba modely mají maximální užitečné zatížení 35 kg a dojezd 1831 mm. Společně jsou rovněž vybaveni novým hnacím ústrojím, což má za následek schopnost zvládat těžší břemena s výrazně vyšší setrvačností, ovšem při zachování vysoké přesnosti až do ± 0,03 mm při opakování.

M-20iD/35 fanuc

Svými vlastnostmi M-20iD/35 je ideální pro manipulaci s úkoly, nakládání a vykládání strojů nebo manipulaci s díly. Dutá konstrukce zápěstí umožňuje štíhlou instalaci dalšího vybavení a umožňuje efektivní použití robota ve stísněných prostorech se sníženým opotřebením kabelů. Díky své krytí IP67 pro osu paže a zápěstí je také velmi vhodný pro aplikace v nepříznivých podmínkách prostředí, jako je broušení nebo odhrotování.

M-20iD/35

Nový svařovací robot ARC Mate 120iD/35, stejně jako jeho starší bratr ARC Mate 120iD, má vylepšený design s optimálním průchodem kabelů a mediálních linek. Díky zvýšené kapacitě užitečného zatížení je toto zařízení jedinečně vhodné pro svařovací aplikace, kdy je vyžadováno zařízení nad rámec standardního svařovacího hořáku. Osy zápěstí ARC Mate 120iD/35 jsou také vybaveny třídou ochrany IP67, robot je dobře chráněn proti postříkání nebo tvorbě prachu a je tak ideálním kandidátem pro svařování nebo řezání.

ARC Mate 120iD/35

M-20iD/35 a ARC Mate 120iD/35 přichází s novým řadičem R-30iB Plus se všemi novými funkcemi řadiče: má integrovaný kamerový systém, větší paměť, rychlejší procesor a nový iPendant . Ovladač A-Cabinet je nejoblíbenější v Evropě. Menší zjednodušená verze je na vyžádání k dispozici také pro Mate Cabinet.

R-30iB Plus controller

Digitální modely M-20iD / 35 a ARC Mate 120iD / 35 jsou integrovány do vlastního offline programovacího softwaru FANUC ROBOGUIDE. ROBOGUIDE poskytuje integrátorům, plánovačům a uživatelům výkonný nástroj, který umožňuje nejen navrhovat buňky a systémy, ale také je programovat offline.

O FANUCU
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC