Firma Misan zve návštěvníky MSV 2023 na seznámení s moderními obráběcími stroji a s unikátní robotickou buňkou

msv misan

Společnost Misan je tradičním vystavovatelem přesných a inovativních japonských obráběcích strojů, ale část portfolia firmy tvoří i vlastní produkty a vylepšení. Letos se chce MISAN pochlubit unikátní robotickou buňkou s dvěma roboty a vlastním komunikačním rozhraním. Kromě buňky si návštěvníci budou moci prohlédnout v pavilonu P na stánku č. 058 i další obráběcí stroje a v druhé expozici firmy, která bude v pavilonu A1 na stánku č. 02, firma představí průmyslovou 3D tiskárnu pro průmyslový laserový tisk z kovových materiálů.

Unikátní robotická buňka od MISAN s.r.o.
Společnost MISAN je zkušeným producentem vlastních řešení a může se pochlubit kladnými referencemi a řadou úspěšných instalací v českých strojírenských firmách. Zkušenosti z praktických nasazení ve výrobě firma zúročuje nejen obchodně, ale i v intenzivním vlastním vývoji dalších řešení. Nová robotická buňka je tak sofistikovanějším pokračováním předchozích robotických řešení, které firma představovala v minulých letech na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně i při vlastních předváděcích akcích ve své centrále v Lysé na Labem.

Robotická buňka MISAN na MSV 2022

Nová robotická buňka se může pyšnit nasazením hned dvou robotů, které obsluhují 2 obráběcí stroje, vstupní a výstupní zásobníky a jedno měřící zařízení. Komponenty buňky jsou na nejvyšší technické i kvalitativní úrovni. Roboty FANUC a Yaskawa obsluhují japonské CNC stroje, a to soustružnické centrum Okuma Space Turn LB3000 EXII (MYW-800) a pětiosé obráběcí centrum SPEEDIO M200Xd1-5AX. O měření se pak stará špičkový souřadnicový měřící stroj ZEISS DuraMax, který eliminuje potřebu používání pevných kalibrů.

Misan robotická buňka

Komplex robotické buňky je vybaven vlastním systémem MISAN, který díky otevřenému formátu umí spolehlivě komunikovat s běžně používanými firemními systémy (SAP S/4HANA, Helios, Minerva a mnoho dalších). Díky tomu lze robotickou buňku MISAN snadno začlenit do výrobních jednotek, které směřují k Průmyslu 4.0.

Okuma Genos M460V-5AX
Pětiosé svislé obráběcí centrum M460V-5AX přináší inovace do přesnosti za příznivou cenu. Stroje řady Genos-5AX jsou inteligentní multifunkční obráběcí stroje, které dosahují vysoce přesných povrchů díky mimořádně tuhé konstrukci stroje. Genos M460V-5AX má otočný stůl i kolíbku polohovánu pomocí hypoidního převodu, které oproti šnekovému převodu má vyšší účinnost, menší hlučnost a je kompaktnější.

Okuma Genos M460V-5AX

Rovinná bruska ACC-63SA1
Jedná se o rovinnou brusku s křížovým stolem a automatizovaným řízením od firmy OKAMOTO. Přesná povrchová bruska nové generace je vybavena nově vyvinutým uživatelsky přívětivým ovládacím panelem. Nové ovládání s dotykovým LCD displejem umožňuje snadné sledování funkcí stroje a účinné zásahy obsluhy stroje. Stroj je mezi uživateli oblíben i díky plně automatickým cyklům broušení a orovnávání obrobků.

Okamoto ACC64SA1

 

Demonstrátor nového řídicího systému OKUMA OSP-P500
Tento exponát je zajímavou specialitkou, která je určena pro demonstraci připravované evoluce v řídícím systému strojů OKUMA, která přijde v průběhu příštího roku. Právě díky tomuto zařízení se zájemci mohou seznámit s novým uživatelským prostředím systému a s novými funkcemi. OKUMA je významným výrobcem obráběcích strojů nejvyšší světové úrovně, takže upgrade na novou verzi řídícího systému se bude týkat mnoha strojírenských firem po celém světě. Demonstrátor tak umožňuje lepší přípravu na změny a také snížení případných obav z nutnosti osvojit si nové postupy při programování CNC strojů.

OKUMA OSP P500

 

 

M2-Concept Laser
Tento průmyslový aditivní stroj bude vystaven v druhé expozici společnosti MISAN, která se bude nacházet v pavilonu A1 na stánku č. 02 a bude zaměřena pouze na oblast 3D tisku. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nejen práci stroje, ale také ukázkové sady výrobků, které stroj dokáže vytvořit pomocí spékání kovového prášku, a to s vysokou přesností po jednotlivých mikrovrstvách.

GE Concept Laser M2

Těšíme se na setkání na MSV 2023, a to v pavilonu P na stánku 058 a v pavilonu A1 na stánku 02.

Misan s.r.o.