Fronius se bude věnovat klíčovým tématům v oblasti svařovacích technologií

fronius msv

Společnost Fronius se na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně bude věnovat klíčovým fenoménům, které pohánějí svařovací technologii vpřed. Ve všech odvětvích narůstají požadavky na kvalitu, potřebných odborníků je však velmi málo. Kromě toho nabývá z ekonomického i ekologického hlediska mimořádného významu ochrana zdrojů, především přídavných materiálů, plynu a energie. Rozhodující je proto předcházení výrobě s vadami a nákladným dodatečným pracím.

Více než pouhá svařovací řešení
Ke všem technickým řešením však patří i bezpečnost a zdraví pracovníků. Aby jim šla práce dobře od ruky, klade společnost Fronius velký důraz na ergonomii, například při vývoji nových kvalitních svařovacích hořáků. Nabídka účinných odsávačů svařovacích zplodin, systémů pro přívod čerstvého vzduchu a odsávacích hořáků či ochranného oblečení a vybavení umožňuje chránit pracovníky před újmami na zdraví a podnik před prostoji.

Společnost Fronius na svém stánku představí dva nové výkonné odsávací systémy a ergonomicky odsávací svařovací hořák.
Nová odsávací řešení představují dokonale sladěnou dvojici sestávající z ergonomicky tvarovaného odsávacího svařovacího hořáku Exento a kompaktního mobilního vysokovakuového odsávacího systému Exento HighVac. Tato kombinace ukazuje své přednosti při svařování MIG/MAG a odsává zplodiny přímo v místě jejich vzniku. Díky mimořádně vysoké kvalitě filtru mobilní vysokovakuový odsávací systém Exento HighVac eliminuje více než 99,9 procent zjištěných částic svařovacích zplodin

fronius exento

Nízkovakuový odsávací systém Exento LowVac je zase vhodný pro všechny svařovací procesy, jako je MIG/MAG, TIG a svařování obalenou elektrodou, a zaujme konstrukcí odsávací hubice s optimalizovaným průtokem. To znamená, že odsávací rameno je třeba nastavovat mnohem méně než u běžných systémů.

Takřka reálné vzdělávání svářečů jako nikdy předtím – díky simulátoru Welducation
Virtuální vzdělávání svářečů se díky simulátoru Welducation od společnosti Fronius pozvedlo na zcela novou úroveň. Je vestavěn v plášti běžného svařovacího zdroje a pracuje se skutečnými svařovacími hořáky a takřka reálným zobrazením v prostředí Augmented Reality (AR). Platforma Welducation Campus, která k simulátoru patří, umožňuje kvalitní vzdělávání svářečů v plném rozsahu včetně teorie, svařovacích úloh a přezkoušení znalostí. Tato forma vzdělávání navíc probíhá zcela bez plynu, materiálu a přídavného drátu – a to je přínosem pro peněženku i pro životní prostředí.

fronius welducation

K vyzkoušení naživo – svařování studeným drátem TIG inteligentně a jednoduše
Předvedení nového řešení společnosti Fronius pro svařování TIG bude nepochybně jedním z vrcholů veletrhu. Systém iWave včetně podávání studeného drátu a svařovacího balíčku TIG DynamicWire poskytuje všem začínajícím či mírně pokročilým svářečům metodou TIG podporu při vytváření dokonalých svarových spojů TIG. Dynamická regulace drátu aktivně přizpůsobuje rychlost drátu průběhu svařování, poloze svařovacího hořáku a aktuálním podmínkám. Uživatelé a uživatelky se proto mohou plně soustředit na oblouk. Proces se přizpůsobuje lidem, a ne naopak!

welducation fronius

WF 25i FlexDrive a TPS/i – Stvořeno pro velké vzdálenosti
Jako malý přenosný mezipohon se FlexDrive umisťuje mezi podavač drátu a svařovací hořák. FlexDrive ukazuje své silné stránky zejména tehdy, když je obtížné vzít svařovací zdroj a podavač drátu přímo na místo použití. Je flexibilní a kompaktní, váží pouze 4,4 kg (bez klece a koleček) a lze ho také kombinovat se všemi ručními svařovacími hořáky Push generace TPS/i ve standardní verzi, v provedení UpDown nebo JobMaster.

FlexDrive

Kobotická řešení – vyplatí se již při zpracování jednoho kusu
Další možností v boji proti nedostatku odborníků je osvobozovat dobře vyškolené pracovnice a pracovníky od rutinních činností a využívat je optimálním způsobem pro náročné práce. S kobotickou svařovací buňkou CWC-S od společnosti Fronius je první krok směrem k automatizaci zcela snadný. Toto řešení je kompaktní, umožňuje přesné a zároveň intuitivní ovládání a neustále zajišťuje reprodukovatelnou kvalitu svařování. Obvykle se vyplatí i malým a středním podnikům. Standardní vybavení zahrnuje produkt Fanuc Cobot CX10 iA s dosahem 1 249 milimetrů a nosností 10 kilogramů a svařovací stůl s pracovní oblastí 1 500 × 1 000 × 700 milimetrů. Toto standardní vybavení lze samozřejmě doplnit podle požadavků.

froniusfanuc cobot crx

Člověk v centru pozornosti
Člověk se svými schopnostmi a dovednostmi je těžištěm všech řešení, která společnost Fronius na veletrhu předvádí. Svařovací zdroje Highend od společnosti Fronius přinášejí vše potřebné pro dokonalé svarové spoje. Přesto však pouze fundované vzdělávání může zaručit, že se svářečky a svářeči naučí svařovat ve vysoké kvalitě, výsledek bude třeba dodatečně upravovat pouze zřídka a vznikat bude jen malé množství zmetků. Zde je největší potenciál úspory času i cenných zdrojů. To platí při ručním svařování i na automatizovaných výrobních linkách.

My jsme Perfect Welding
Nejvyšší kvalita oblouku, hluboké porozumění zákazníkům, touha po technickém pokroku: To jsme my, to je Fronius Perfect Welding. Jsme inovační jedničkou v obloukovém svařování a lídrem na světovém trhu v oblasti robotického svařování. Důkazem našich odborných znalostí jsou individuální, automatizované kompletní systémy a digitální svařovací řešení pro Průmysl 5.0. Naše portfolio doplňují intuitivní svařovací zdroje pro ruční svařování, vysoce kvalitní svařovací příslušenství a účinné ochranné výrobky pro bezpečnost uživatelů. Jako globální společnost se zaměřujeme na regionální služby: Naše místní týmy jsou k dispozici zákazníkům po celém světě. Pomocí našich technologií určujeme trendy a vytváříme spojení – mezi kovy, průmyslovými odvětvími a lidmi.

Zdroj zprávy: Fronius