Hexagon uvádí inovativní řešení pro 3D měření a autonomní budoucnost

hexagon

Divize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon představila novinky, které výrobcům pomohou s digitální transformací a zvýšením produktivity jejich výroby. Technologie, které naplňují vizi Průmyslu 4.0 a chytrých továren zlepšují účinnost a procesy kontroly kvality a řídí schopnosti souřadnicových měřicích strojů.

 

EYE-D – automaticky rozpozná, vyrovná a změří díl
EYE-D je nástroj pro souřadnicové měřicí stroje, který automatizuje rozměrovou kontrolu. Díl identifikuje, provede vyrovnání a automaticky spustí měřicí program. Operátor stroje tak nemusí provádět vyrovnání ručně a volit měřicí program. EYE-D je ideální nástroj pro eliminaci chyb ve výrobním procesu a úsporu času.

eye-d hexagon

Je vybavený průmyslovou 4K kamerou, která díl rozpozná a automaticky vyrovná pro měření na stroji. Grafické rozhraní je velmi intuitivní a jednoduché, operátoři ho tak mohou používat k vytvoření nových měřicích rutin s minimálním zaškolením. Zachycené údaje o poloze a vyrovnání je možné integrovat do dalších analytických softwarových systémů. EYE-D tak zlepšuje mechanismus celého procesu výroby a kontroly kvality.

Podívejte na video, jak EYE-D funguje ve srovnání s tradičním způsobem měření…

TEMPO – nástroj pro automatické zakládání dílů, řazení a vykládání
Další nástroj podporující fungování a kooperaci měřicích systémů je TEMPO. Hotové řešení pro automatické zakládání dílů, jejich řazení a vykládání. TEMPO zvyšuje efektivitu nových i stávajících souřadnicových měřicích strojů nepřetržitým měřením po celé hodiny nebo dny, bez jakékoliv potřeby zásahu člověka. Operátoři se tak mohou soustředit na jiné úkoly, zatímco průchodnost kontroly je stále udržována.

tempo hexagon

PULSE – pomocník pro monitoring okolního prostředí
Pomocí sítí senzorů stav souřadnicového měřicího stroje monitoruje systém PULSE, který je nově dostupný i v bezdrátové variantě. Díky ní budete mít ještě kvalitnější informace o podmínkách měření. PULSE upozorňuje na jakékoliv události související se změnou okolních podmínek nebo na kolize sondy, které mohou mít vliv na přesnost měření. Prostřednictvím jednoduchého rozhraní dává ucelený obrázek o kontrolních operacích.

pulse wireless hexagon

Ovladač dCC pro chytřejší rozhodování
Chytřejší způsob propojení se souřadnicovými měřicími stroji přináší digitální ovladač dCC. S Windows 10 tabletem umožňuje rychlý přístup k rostoucímu počtu aplikací s metrologickým softwarem. K dispozici je v bezdrátové verzi pro volný pohyb kolem stroje i v drátové verzi do prostředí, kde připojení bez kabelů není možné.

dCC Hexagon

Tyto inovativní technologie zefektivňují práci operátorů souřadnicových měřicích strojů. Významnou měrou se podílejí na vytváření autonomního fungování systémů a transformaci pracovních postupů, které tak zvyšují produktivitu a podporují chytré továrny.

Hexagon logoDivize Manufacturing Intelligence společnosti Hexagon je předním světovým výrobcem a dodavatelem 3D měřicích zařízení a řešení pro zpracování naměřených dat. Poskytuje průmyslové měřicí systémy pro všechny oblasti a společnosti, ve kterých je zapotřebí měření rozměrů a tvarů výrobků a ve kterých se zároveň s naměřenými daty dále pracuje. Naše řešení nachází uplatnění v celé řadě oblastí: automobilový a letecký průmysl, dopravní a zemědělská technika, energetika, elektronika, medicínské technologie, těžký průmysl, obrábění a mnoho dalších. Více informací na hexagonmi.com

Články na podobné téma:
R.D.I. předvádí průmyslové měřící skenery HEXAGON

 

Pro více informací o těchto produktech kontaktujte obchodní zastoupení Hexagon Manufacturing Intelligence v ČR a SR:

Obchodní oddělení Praha
Jana Tvarohová
E-mail: jana.tvarohova@hexagon.com
Tel.: +420 272 680 830
Mobil: +420 727 983 625